З початку 2014 року лави розшукуваних Інтерполом буквально щодня поповнювалися українськими чиновниками. За 5 років уряду Януковича національні суди тоді вперше знайшли за спинами політиків і підприємців котеджі, хабарі, бізнес, педофілію і навіть радикальне екстремістське минуле. Про це передає власний кореспондент "ЗНАЙ" з брифінгу нардепа Сергія Лещенка в УКМЦ.
Як відомо, станом на січень 2015 року в розшуку Інтерполу знаходилися: колишній Президент України Віктор Янукович, екс-прем'єр Микола Азаров, екс-міністр фінансів Юрій Колобов, керівник Укртелекому Георгій Дзекон, міністр енергетики і промисловості Едуард Ставицький, екс-директор "Укрспирт" Михайло Лабутин.
За розбещування неповнолітніх в базах фігурував нинішній нардеп від партії "Батьківщина" Микола Княжицький. Крім того, уряд РФ звинуватив в тероризмі лідера "Правого сектора" Дмитра Яроша.
Читайте також: Політичну партію Савченко може спонсорувати "сірий кардинал" Медведчук
Зараз же ці всі політики містичним чином зникли з лав світових злочинців, хтось зник за кордоном, а хтось називає ці розслідування "чорним піаром". Насправді, прибрати себе зі списку злочинців Інтерполу і таким чином очистити карму - справа, як виявилося, нескладне, а скоріше фінансово витратне.
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Один із прикладів недавнього зникнення зі списків Інтерполу продемонстрував колишній народний депутат від Партії Регіонів Юрій Іванющенко. "Іванющенко - особистість всім відома і неоднозначна, він відіграв велику роль у становленні донецького клану, в становленні" тітушек ", создніі" інституту смотрящих "в тому, як грабувався український бюджет.
Коли Янукович виїхав в Росію, Іванющенко пішов за ним. Тоді і було відкрито проти нього кримінальну справу ", - розповів під час прес-брифінгу народний депутат від БПП Сергій Лещенко. За словами політика Іванющенко звинуватили в "дерибані" грошей з Кіотського протоколу і відправили в міжнародний розшук.
Читайте також: "Закон Савченко" ставить під загрозу безвізовий режим з Європою
"Статус колишнього нардепа тоді в Інтерполі значився як" арешт з метою екстрадиції ". Через рік Дніпровський районний суд міста Києва в розріз Кодексу і здоровому розуму закриває справу політика і тим самим змінює його статус в Інтерполі", - позначає Сергій Лещенко.
За його словами, така схема говорить про те, що був змовою між Іванющенко і суддею Чаусом, який закрив цю справу, а допомогти уникнути міжнародного розшуку Юрію допомогла швидше за все його стара "чета" - Ложкін, Суркіс і Грановський, а в кінцевому підсумку і в кінці змови стояв і сам Президент Петро Порошенко.
"Зараз справа Іванющенко офіційно не закрита, його просто футболять від суду до суду. Але головне, що тепер Іванющенко може спокійно перетинати кордон і не бояться екстрадиції в Україну", - зазначив Сергій Лещенко.
Подібним чином зникли з Інтерполу і інші політики. Розслідування ряду журналістів про зникнення зі списку злочинців колишнього президента Віктора Янковича, закінчилося нічим. Інтерпол зізнався, що продовжує пошуки Президента, ось тільки чомусь "таємно". Випадок зі згвалтуванням нардепу від "Батьківщини" вдалося виправдати, а ось Дмитро Ярош свої екстремістські погляди на світ, будучи лідером правого руху, заперечує.
Читайте також: Київ стоїть на порозі війни молодіжних "бригад"
На питання, скільки може орієнтовно коштуватиме викреслити себе зі списку Інтерполу, депутат від БПП Сергій Лещенко розповідає байку про сина Іванющенко.
"В Інтернеті активно гуляє відео, де син Іванющенка проспорив пакистанському мільярдерові суперечка, хто більше вип'є шампанського за одну ніч. Так ось пакистанський мільярдер витратив на це 380 тисяч євро, я думаю Іванющенко молодший не менше", - ділиться Сергій Лещенко.
А ось чи можливо в майбутньому уникнути подібного викупу себе з лав світових злочинців, депутат не знає.
"Це (судова реформа, -ред.) Як меч, де з двох сторін гострий кінець. Так що це може бути використано як і" в плюс "так і на" заморожування "ситуації на користь олігархії", - уточнює Сергій Лещенко. А ось єдині, хто, на думку депутата, зможе запобігти розслідування політичної ангажованості - журналісти і громадськість і то, коли зрозуміють наскільки глобальна для України зараз ця проблема.