Скандальне будівництво на Качиному озері в Києві призупинили, а міська влада зосередилися на пошуку компромісу між активістами й забудовниками.
Нагадаємо, на розі вулиць Тепловозної і Здолбунівської комунальне підприємство "Житлоінвестбуд-УКБ" планувало звести багатоповерхівку та почало засипати озеро.
26 грудня 2014 року ділянку передали Київрадою під забудову. Навесні 2015 року почалися підготовчі роботи до будівництва.
Читайте також: Найкривавіші події світу за останній час
Забудовник почав засипати піском водойму. За словами захисників ділянки, водойма - це озеро, а влада Києва й забудовник стверджують, з посиланням на Інститут генплану Києва, що там озера немає.
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
В Україні змінюють "заморожені" тарифи: які послуги подорожчали більше за інші, є і 60% росту
Гороскоп на 23 листопада для всіх знаків Зодіаку: Близнюки рулюватимуть суботою, Скорпіонів все-таки виведуть із себе
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Ця історія вже давно вийшла за межі звичайного скандалу із забудовником. Знищення цілого озера заради чергових бетонних монстрів на Позняках викликало не мало суперечок і конфліктів.
У березні на засіданні в КМДА, представник Інституту управління та економії водних ресурсів заявив, що відповідно до Водного Кодексу України водойма є озером на ділянці колишнього русла річки.
Згідно з інформацією Державного інституту управління та економіки водних ресурсів озеро можна вважати природним об'єктом, а саме, старичним озером на ділянці колишнього русла річки (стариці). Це озеро зафіксовано на карті Києва ще в 1932 році. Але влада давно не вважає цю водойму озером.
Активісти та захисники донині продовжують боротьбу за існування водойми. Вони досягли значних результатів і не збираються зупинятися.
Голова громадської організації "Озеро Качине" Сергій Куценко разом зі своїми однодумцями зібрав близько 700 підписів місцевих жителів, щоб почати місцеву ініціативу. У результаті з'явився Меморандум про співпрацю щодо збереження озера Качине. Меморандум підтримали Сергій Куценко, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Аркадій Бущенко, голова ВО "Автомайдан" Олексій Гриценко та депутат Київської міської ради Олексій Новіков.
Була створена робоча група Київради, яку очолює Олексій Новіков, позиція якого абсолютно чітка - надати водоймі статус об'єкта водного фонду, а всій прибережній території - статус парку або скверу. Роботи призупинили, але тимчасово або остаточно, поки не ясно.
Читайте також: Новоназваний проспект Бандери "закупорив" затор
"Необхідно перенести логіку боротьби за озеро з локального, районого формату в загальноміську проблематику. Тому, ми починали збір підписів на підтримку Ініціативи щодо захисту озера в усіх районах міста, тим самим інформуючи і залучаючи до процесу захисту всіх не байдужих до екологічних проблем киян. Виносити важливі для міста питання в міське середовище, інформувати жителів міста про проблеми, створювати міні-дискусійні майданчики в різних районах, це реально підвищує шанси на чесну перемогу в нерівній сутичці з "капіталом", - коментує Олексій Новіков.
Представник ініціативної групи із захисту озера Олег Отрішко, вважає, що зупинятися на досягнутому не можна. Так як представники будівельної компанії не бажають так просто йти з такого ласого шматка київської землі. Крім того, що біля озера досі стоїть будівельна техніка, юристи КП "Житлоінвестбуд-УКБ" подали позов до суду на активістів за знищений раніше паркан і вимагають з них відшкодування матеріального збитку.
Захисники озера Качине на Позняках підписали меморандум про співпрацю з Гельсінською спілкою, автомайданом і депутатом Київради Олександром Новіковим з розумінням того, що ініціатива повинна зберегти не тільки Качине, а й подбати про всі водойми Києва.