Розмір штрафу за сміття в місті ніяк не вплине на чистоту, вважають у консалтинговій компанії AFS.
"Введення штрафів нічого не змінить. Чистота в місті — це комплексне питання, оскільки йдеться не тільки про тротуари, а й про дороги, підземні переходи, дитячі майданчики", - пояснив порталу "Знай" аналітик компанії Володимир Марченко.
А при комплексному вирішенні цього питання однією з головних проблем стає контроль за городянами і гостями. На думку аналітика дослідницького центру "Цедос" Івана Вербицького, функції контролю необхідно покласти на патрульну поліцію.
"Стежити за порядком у місті повинна поліція, а не працівники "Київзенбуду". По-перше, у поліції більший авторитет в суспільстві. По-друге, вони мають право штрафувати людей і будуть це робити ефективніше, ніж інші служби. Чистота в місті залежить не від розміру штрафу, а від механізму контролю за людьми. Так що поки не налагоджений контроль, штрафи ніхто не буде платити", - вважає експерт, що спеціалізується на урбаністиці та облаштуванні міст.
Читайте також Київські комунальники прибирають сміття, яке самі розкидують
Підлітки понівечили жінку і скинули її зі скелі: найстаршого злочинця стратили за допомогою тортур
В Україні змінюють "заморожені" тарифи: які послуги подорожчали більше за інші, є і 60% росту
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
На його думку, проблема забруднення столиці полягає, в першу чергу, в неякісній роботі комунальних служб.
"Всі схили пагорбів у смітті, парки і сквери — теж. Чим займаються прибиральники та двірники? Крім того, в Києві помітно бракує урн. Якщо на Хрещатику вони стоять через кожні два метри, то на вулицях Троєщини в багатьох місцях вони взагалі відсутні", - говорить Вербицький.
Нагадаємо, що минулого тижня столична влада почала впроваджувати проект "Чисте місто". Про це розповів заступник київської мерії Петро Пантелєєв. За його словами, найближчим часом змінять ряд законів, завдяки яким штрафи за сміття на вулицях міста виростуть до 17 тис. грн.