Через два тижні травневі свята. Більшість українців їдуть на вихідні в інші міста - до родичів і друзів. Як нам розповіли в поліції Південно-Західної залізниці, в такий період відбувається найбільше крадіжок.
"Знай" пропонує поради тим, хто збирається подорожувати потягом.
Застібайте всі валізи та сумки
Не до кінця зачинена валіза чи не застібнута блискавка сумки вказує на недбалість її власника, непослідовне мислення людини. Така не одразу виявить пропажу.
"Грабіжники спочатку заводять розмову із подібними, входять у довіру, а потім крадуть речі. Переважно, коли їхній власник у туалеті чи на перекурі", - говорить Наталія Мельник, керівник сектора зв'язків із громадськістю управління МВС України на Південно-Західній залізниці.
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Вона радить заносити речі у вагон перед собою. Тримати більшість із них під сидінням першого ярусу. Там класти їх замком вниз. Крадій в такому випадку не ризикуватиме лізти до валіз чи сумок, бо це займе багато часу.
Не користуйтеся дорогими речима в потязі
Під час довгих поїздок люди нерідко вмикають фільм на ноутбуці або переписуються з кимось по телефону.
"Треба уникати такого, адже в потягах працюють такі крадії, що беруть здебільшого техніку. Потім здають її в ломбарди чи продають через інтернет", - пояснює Наталія.
Особливо полюють на дорогі моделі телефонів і планшетів.
Уникайте спілкування із незнайомцями
Якщо сусід по пласкарту чи купе починає ставити якісь питання та зав'язувати розмову, йому варто відповідати скупо. Не підтримувати бесіди.
"Звісно, можуть і нормальні люди попадатися у вагоні. Але зараз там їздить багато досвідчених крадіїв. Вони хороші психологи. Відчувають настрій людини, тому можуть маніпулювати. І в найбільш несподіваний момент крадуть гроші", - каже спеціаліст.
Рідше говоріть по телефону
Так само слід утримуватися від надмірного спілкуванню по телефону. По-перше, крадій може підслухати важливі для себе деталі. По-друге, зосередження на телефонній розмові може відволікати.
"Особливо від того, що робиться навколо. Якщо грабіжники працюють в парі, то один відволікатиме, а другий крастиме речі. Таке зазвичай відбувається на станціях. Тоді потяг стоїть і з нього можна втекти",
Не тримайте гроші в одному місці
Всю суму, яку берете в дорогу, варто розділяти на кілька частин. Розкладати гроші у 2-3 місця.
"Гроші на дорогу мають бути в поблизу. Наприклад, в кишені штанів. Решта в гаманці. Ще решта – десь у речах. Якби всі робили так, то крадіжок було б менше. Нерідко таке буває, що людина купуючи чай, розгортає весь гаманець із крупними купюрами. Звісно, це привертає увагу злодіїв", - говорить спеціаліст.
За її словами, крупні суми треба фіксувати за допомогою камери в телефоні. Всі номери купюр переписувати.
"Це для того, щоб потім було легко знайти свої гроші. Якось одна жінка їхала у Київ і в неї поцупили близько 10 тисяч. Оскільки всі купюри переписала, то міліція змогла зразу арештувати пасажира з такою сумою", - каже Наталія.
Не пийте алкоголю
Серед чоловіків 60% пограбованих були після спиртного – пива, горілки, коньяку. Через алкоголь притуплюється уважність і пильність. Хочеться спати.
"Аферисти можуть запросити випити. А коли людина розслабиться, грабують. Однак частіше оббирають 2-3 чоловіків, які міцно сплять після випивки", - пояснює Наталія.