Сербські політики, а зокрема президент, прем'єр та інші високі чиновники, заявили, що ніколи не приєднаються до санкцій проти РФ. Позиція балканської країни вкрай принципова, і вона не зміниться під тиском Європейського союзу.

Сербія взяла курс на ЄС, однак представники Європарламенту висунули чіткі вимоги для прийняття країни до організації. Белград повинен приєднатися до економічних та інших санкцій країн ЄС проти Росії. Однак Сербія вже вкотре відповіла відмовою.

"Наша позиція принципова. Сербія та її народ ніколи на введе санкцій проти РФ. Ми про це говорили раніше і повторюватимемо і надалі", - заявила представник Сербії в ООН Ана Ілич.

Чиновник ЄС з політики безпеки Федеріка Могеріні закликала країни до більш рішучих санкцій проти Росії та відстоювання української позиції у питанні Криму. Єврокомісар з політики сусідства Йоханнес Хан заявив, що враховуючи давні відносини між РФ та Сербією, тиску щодо санкцій не буде, однак для вступу до союзу їх слід виконати.

Читайте також: Фанат Путіна Стівен Сігал став громадянином Сербії

Популярні новини зараз

Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі

Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію

"Допекли за 4 години": українці, які оплатили послуги "Київстар", залишаються без зв'язку

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

Показати ще

Нагадаємо, що більшість сербських громадян та політиків з радістю прийняли звістку про анексію Криму Росією. На вулицях країни було свято, яке супроводжувалось лозунгами "Косово - це Сербія, а Крим - Росія". В свою чергу Путін пообіцяв боротися за Косово, як за частину Сербії, незважаючи на визнання цієї держави більшістю країн ЄС та світу.