Боржники, які не реструктуризували свою заборгованість за комунальні послуги, можуть оформити розстрочку до 5 років. Про це повідомили в "Центрі комунального сервісу".

Для укладення договору необхідно звернутись із заявою до бухгалтера з нарахувань. Він працює в пункті прийому споживачів житлово-експлуатаційної організації. Також заяву можна оформити через інтернет.

"Розстрочка на комунальні послуги — це дуже сумнівний і дивний захід. З одного боку, це ілюструє непідйомність цін на комуналку для населення, з іншого - те, що проблема заборгованості заходить у глухий кут. Очевидно, система субсидій уже не рятує від від високої ціни на тепло, воду та електрику", - говорить порталу "Знай" економіст Олександр Кравчук.

Зараз борги за комунальні послуги в Києві становлять 1,1 млрд грн і чим більше піднімаються тарифи, тим крупнішою стає сума заборгованості населення.

"Восени вартість опалення знову стане більшою. Тому треба очікувати різкого збільшення заборгованості людей. Їм просто нічим платити. І байдуже виплачувати гроші частинами чи одним платежем", - пояснює він.

Популярні новини зараз

Куб газу – по 15 грн, світло – 7,5 грн: українців обдеруть як липку

Просто так до школи не пустять: встановлюють суворі правила – перевірятимуть усіх

Ірина Сопонару з "Жіночого кварталу" зізналася, скільки тисяч доларів їй потрібно щомісяця для себе: "Це прикро"

"Покинув, два роки шлявся, обжимався...": Оля Цибульська розповіла, що сталося з Винником

Показати ще

Читайте також 4 способи знайти гроші на відпустку

На його думку, столична розстрочка не лише не вирішить проблеми із заборгованістю, а й збільшить її мало не у два рази.

"Зараз всі розуміють, що гривня повільно, але знецінюється. Того, що зараз можна купити на одну тисячу, через рік уже не купиш. Тому кияни, користуючись безвідсотковою розстрочкою, не сплачуватимуть і зараз за комуналку повністю. Чим на довше вони відтягуватимуть ці платежі, тим менше купівельної спроможності вони втрачатимуть", - пояснює спеціаліст.

За розстрочкою можуть стояти різноманітні корупційні схеми влади, вважає він. Такий вид боротьби із заборгованістю не підлягає чіткій і системній статистиці.

"У міської влади немає ні електронних систем, ні потрібної кількості персоналу, аби контролювати тих людей, що взяли розстрочку. В кінці кожного наступного року виникатимуть великі борги перед підприємствами, що надають послуги. У житлово-експлуатаційних організаціях пояснюватимуть це введенням розстрочки й вимагатимуть великі кошти із міського бюджету на перекриття боргу. Скільки їх йтиме реально на перекриття розстрочки, а скільки в кишеню чиновникам експлуатаційних підприємств невідомо", - говорить спеціаліст.

Нагадаємо, минулого року у столиці збиралися збільшити пеню за несвоєчасну сплату комунальних послуг.