Експерти заявили, що російські війська самі могли збити свій гелікоптер в Сірії, при чому це був Мі-35М, а не Мі-25, як повідомили в Москві. Про це повідомляє "Уніан" з посиланням на звіт Conflict Intelligence Team (CIT), яка проводить розслідування щодо участі Росії у сирійській війні.
"Мі-35М немає на озброєнні ВПС САР (армії Асада). У той же час, Мі-35М ВКС РФ не раз з'являвся на фотографіях і відео з Сирії", - повідомляють в CIT.
В Москві повідомляють, що вертоліт було збито протитанковою ракетою TOW, однак не було жодних повідомлень про наявність в бойовиків ІДІЛ подібного озброєння.
Також експерти заявляють, що ці ракети надто повільні та мають низьку маневреність, щоб збити вертоліт.
"На відео можна помітити, що безпосередньо перед катастрофою вертоліт стріляє НУРСами (некерованими реактивними снарядами), при цьому після кожного пострілу в повітрі залишається шлейф диму, що йде нижче фюзеляжу вертольота. Однак у момент ураження рульового гвинта вертольота ми бачимо, що від снаряда тягнеться такий же шлейф диму, що йде від об'єкта трохи вище фюзеляжу ураженого вертольота", - йдеться у звіті.
В Україні змінюють "заморожені" тарифи: які послуги подорожчали більше за інші, є і 60% росту
Будуть великі штрафи: з якого віку юнаків чекають у ТЦК
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
"Сукупність даних факторів дозволяє як мінімум серйозно розслідувати версію, що вертоліт Мі-35М був випадково збитий в результаті пуску веденим вертольотом некерованою авіаційної ракети (НАР, вона ж НУРС). У ході ведення бою провідний вертоліт міг випадково потрапити на лінію вогню веденого вертольота, який ішов слідом трохи вище ведучого. Це пояснює і той факт, чому ІДІЛ не опублікувало відеозапис безпосередньо пуску ракети ПТРК/ПЗРК", - наголошують експерти.