У нинішніх економічних умовах підвищувати мінімальну зарплату немає можливості, вважають економісти.

"Мінімальну зарплату можна зробити у 20 тисяч гривень, але для цього повинні бути певні економічні передумови в країні — високе ВВП на душу населення, постійний притік валюти й відсутні значні проблеми в бюджеті. Також варто розуміти, як таке підвищення вплине на ситуацію на ринку праці, на економічні й соціальні процеси", - пояснює порталу "Знай" економіст Владислав Загородній.

Читайте також Скільки коштує вижити в Києві (інфографіка)

Вчора голова Державної фіскальної служби Роман Насіров заявив, що мінімальну зарплату в Україні потрібно підвищити із 1450 грн до 5 тис. грн.

"Це можна зробити. Але одразу може бути кілька негативних наслідків. По-перше, приватні компанії масово звільнятимуть людей, аби оформлювати їх як приватних підприємців або повністю платити їм неоподатковану зарплату. Адже зараз існує проблема не в тому, що ніхто не хоче платити більше, ніж мінімальна зарплата. Просто бізнесмени аби не платити великі податки оформлюють людей на мінімальну зарплатню офіційно. Потім платять гроші "в конверті". По-друге, ситуація може нагадати початок 90-х. У держави немає такого капіталу, аби всім бюджетникам підняти доходи. Тому НБУ випустить нову партію купюр. Нею буде платити гроші. Це спричинить до нового витка інфляції і великого підняття цін", - пояснює економіст.

Популярні новини зараз

"Війна в Україні завершиться несподівано" – пророцтво монаха з гори Афон

Медична помилка перетворила життя українки на пекло: "Те, що ви вижили – це феномен"

Екс-командир звернувся до тих, хто шукає багатодітних дружин та бабусь як "страховку": "Є ще один варіант..."

Через це пройдуть всі чоловіки: українцям підготували нове правило

Показати ще

За його словами, підняття теми високих зарплат може бути політичним ходом Романа Насірова.

"Існує дуже малий відсоток, що їх піднімуть. Зрозуміло, чому це зараз неможливо. Можливо, Насіров розуміє, що його хочуть звільнити й зумисне зробив таку політичну заяву перед усуненням із посади. Таким чином хоче підняти рейтинг "Фронту змін". Показати себе реформатором із хорошими намірами", - припускає Владислав Загородній.

Нагадаємо, що на травень цього року заборгованість з виплати зарплат складає 1,85 млрд грн. Найбільше заборгували у Луганській, Донецькій і Харківській областях.