Вартість квадратного метра в столичних новобудовах коливається від $500 до $1200 за метр квадратний. Дешевші квартири пропонують у п'ятиповерхових будинках без ліфтів за 2-8 км від Києва. У них, як і в дорожчих ближче до центру міста, немає проводки та належиого оздоблення. Встановлені лише металопластикові вікна, плита, котел і металеві двері посередньої якості.
Найдешевші квартири у містах-супутниках Києва – Ірпені, Броварах, Борисполі. Там метр квадратний – $400-500, на околицях Києва – Кільцевій дорозі, Борщагівці, Харківському шосе за метр квадратний житла просять $600. Метр в квартирах, що знаходяться за 10-12 км від центру міста, -$700-800. У тих, що ближче, ніж за 7 км, – $1 тис. -1,2 тис..
"Якщо взяти собівартість одного квадратного метра житла у Києві, то вона у два рази нижча за ціну. Адже всі будматеріали закуповують оптом, земля забудовниками обирається, яка з одного боку близько до інфраструктури, з іншого – коштує не дуже дорого. Крім того кожну сотку землі економлять. У столичних мікрорайонах не лише бюджетного, а й середнього рівня немає достатньої кількості парковок, під'їзди до будинків дуже вузькі. Натомість будинки зводять високі – понад 20 поверхів", - говорить "Знай" Сергій Костецький, аналітик компанії "СВ-девелопмент".
Читайте також Через рік "п'ятисотка" стане найпопулярнішою купюрою - економіст
Будівництво каркасного будинку разом із оздоблювальними роботами всередині квартири, установкою сантехніки, а також із ПДВ і прибутком забудовника має коштувати $350-380, порахували ріелтери.
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
"Така ціна могла б бути в ідеальному варіанті. На жаль, на вартість впливає ще невпевненість забудовників у завтрашньому дні. Вони вкладають всі ризики у ціну. Якщо, наприклад, наступного року будівництво зупиниться, для людей квартири стануть ще дорожчими, то фірма зможе перекантуватися цей період за рахунок раніше піднятого прибутку. Звісно, йдуть кошти й на рекламу, бігборди, утримання колцентрів забудовників та інші сервісні функції. На жаль великий відсоток у вартості квадратного метра – це корупційна складова. Кожен покупець квартири, сплачуючи за неї, мимовільно платить частинку хабаря. Без цього забудовникам не виділять землю, не дадуть різні дозволи відповідні служби та не підключать до каналізації, тепломережі й електропостачання", - пояснює фахівець.
Зараз найвигідніше купувати квартири тим, хто тримав свій депозит із 2013 року в американській валюті.
"Після девальвації гривні забудовники зрозуміли, що якщо залишать старі ціни у доларах, то ринок нерухомості повністю стане. Тому вони в гривнях лишили приблизно такі, як і були. В доларах опустили щонайменше удвічі", - каже експерт
Нагадаємо, восени 2015 року більшість столичних забудовників анонсували підвищення цін за квадратний метр цього року. Пов'язують це із подорожчання будматеріалів і меншим попитом на житло.