Президент Росії Володимир Путін скасував запланований на цьому тижні візит до Казахстану через хворобу. Про це повідомили джерела в урядових колах Казахстану, передає Reuters. Зустріч президентів Білорусі Олександра Лукашенка, Казахстану - Нурсултана Назарбаєва і Росії - Володимира Путіна була запланована на 12-13 березня в Астані. Прес-служба Назарбаєва підтверджує перенесення зустрічі на кілька днів.

На початку лютого USA Today з посиланням на дані Пентагону повідомляло, що Путін страждає на синдром Аспергера - "аутичний розлад, який впливає на всі його рішення". Втім, один із найкращих київських фахівців з проблем аутизму Ігор Марценковський в інтерв'ю "Знай" це спростував. Він заявив, що хворі на вказаний синдромом - люди неагресивні і не спричиняють небезпеки для оточення. Що не можна сказати про господаря Кремля. Приписуючи Путіну цю хворобу, ми ображаємо нешкідливих і часто талановитих хворих на синдром Аспергера, резюмував психіатр.

У жовтні 2014 року в додатку до таблоїда New York Post журналіст Річард Джонсон заявив, що у Путіна рак підшлункової залози. З осені 2012 в пресі обговорюють також його проблеми зі спиною, про які, зокрема, свідчить і дивна хода Путіна з підтягуванням ноги. Reuters повідомляє з посиланням на три неназваних джерела в уряді, що у господаря Кремля проблеми з хребтом, які вимагають хірургічного втручання. Чи це грижі, невідомо. Одне з джерел бачило його в ортопедичному корсеті. Через травму спини Путін іноді змушений скасовувати зарубіжні поїздки. У Росії кажуть, що стара хвороба хребта в нього загострилася після польоту зі стєрхами на мотодельтаплані. Лукашенко розповів, що Путін ще раніше отримав травму спини в поєдинку з дзюдо. "Боровся десь на килимі і пошкодив хребет", - пояснив він.

Прес-секретар Путіна обіцяє, що "коли підійде час заходів, які вимагають присутності президента в Кремлі з церемоніальною і протокольної точки зору, він там буде". А поки що працює в Огарьовому, "у тому числі й щоб не погіршувати і без того плачевну транспортну ситуацію в Москві", цитує його російський ресурс РБК.

"Ми можемо лише здогадуватися, що сталося. Так, можливо, в Путіна хвороба. Чутки про це ходять давно, але нема ніяких інсайдерських джерел для того, щоб це підтвердити або спростувати. Можливо, змінилися обставини в когось з інших учасників конференції. Або, як іноді це буває, на зустрічі планувалося ухвалення певних рішень або спільних заяв, але з'ясувалося, що інші учасники не готові робити спільні заяви з Путіним. Тому зустріч довелося скасувати. У політиці це називають "політичною хворобою", коли здоров'я - лише привід, аби скасувати якісь політичні рішення", - пояснив "Знай" київський політичний аналітик Володимир Фесенко.

Популярні новини зараз

"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації

Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати

Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу

Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім

Показати ще

Ситуація в Росії погіршується, і для Кремля це стає реальним головним болем.

"Убивство опозиціонера Бориса Нємцова стало індикатором того, що політика Путіна все сильніше заганяє його самого в глухий кут. Хвиля ненависті, агресії, зокрема, й по відношенню до зовнішнього світу, створила для РФ величезні проблеми. Все почалося нібито з дрібниці, як думали в Кремлі: "Крим наш". В Україні щось на зразок кризи, й ми скористалися можливістю – взяли те, що вважали своїм. Реакція світу і всі подальші події стали для господаря Кремля неприємним сюрпризом. Зараз Росія змушена реагувати на величезні виклики, і економічні, й політичні, які сама ж і спричинила. Антиукраїнська й антизахідна істерія також створює для Путіна додаткові проблеми. Він випустив джина з пляшки, адже за його так званий проект "Новоросія" зараз воює купа росіян, частина з яких рано чи пізно повернуться до Росії. Як, проти кого вони можуть використати зброю – питання відкрите. Зараз інтрига навіть не в тому, чи Путін дав наказ убити Нємцова, чи ні. Знищення опозиціонера стало наслідком запущеної ним самим агресії, яку він уже не може сам контролювати. Росія зараз, як отой її відомий символ "тройка", не керує ні власним рухом, ні своїм подальшим розвитком. Вона стала заручником кризових тенденцій, породжених політикою Путіна", - зазначає експерт.