Фасад Академічного театру на Подолі продовжує збирати своїх супротивників. Протестні акції під будівлею проходять із завидною (навіть за мірками Майдану) частотою. Зокрема, не стали винятком минулі вихідні, ознаменовані черговим із серії протестних зібрань на Андріївському узвозі.

На цей раз в рамках свого флешмоб-протесту активісти збирали підписи під листами з вимогами, які вже сьогодні повинні були відправитися до Президента України та київського міського голови.

Основні вимоги мітингувальників - негайна зупинка незаконного будівництва, проведення прозорого конкурсу на ревіталізацію (відтворення) будови відповідно до українського законодавства і створення єдиної концепції реабілітації та розвитку пам'ятки містобудування "Андріївський узвіз - Замкова гора".

Незважаючи на нечисленність тих, хто прийшов цього разу, учасники акції запевняють, що за місяці протистояння із забудовниками вони встигли залучити до своїх лав не лише багатьох киян, але й профільні організації, юристів і депутатів.

Зокрема, активісти в співдружності з Київською міською організацією Національної спілки архітекторів України провели професійне незалежне дослідження, виявивши цілий ряд грубих порушень на всіх етапах реконструкції будівлі театру.

Популярні новини зараз

Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років

Віддавати по 10% від пенсії не доведеться: "Київстар" порадував стареньких бюджетним тарифом

Астролог побачив у травні "лихо" для України

Чому українцям необхідно заповідати майно вже зараз та як це зробити правильно

Показати ще

Правовий аспект

Відповідно до дослідження, активісти виявили, що в процесі будівництва було повністю проігноровано значення території Андріївського узвозу та садиби №20, як складової пам'ятки містобудування національного значення "Андріївський узвіз - Замкова гора" та Державного історико-архітектурного заповідника "Стародавній Київ".

Була також порушена конкурсна процедура вибору проектувальника, містобудівні норми, не враховано складність ділянки будівництва, зокрема щодо небезпеки зсувів. А також, авторські права попереднього виконавця проекту.

І це, за словами протестувальників, ще квіточки. Забудовники і всі, хто їм потурає, порушили 54 статтю Конституції України, яка говорить, що культурна спадщина в нашій країні охороняється законом, а держава забезпечує збереження історичних пам'яток та інших об'єктів, що становлять культурну цінність.

Крім того, на їхню думку, була порушена 22 стаття Закону України "Про охорону культурної спадщини", згідно з якою Ансамбль Андріївського узвозу та Замкової гори, їхні частини, пов'язане з ними рухоме та нерухоме майно заборонено зносити, змінювати, замінювати.

Не врахували забудовники і деякі норми міжнародного законодавства, також ратифіковані в нашій країні. Зокрема, Міжнародну хартію охорони і реставрації нерухомих і визначних пам'яток (Венеціанська хартія, 1964 року народження), згідно з якою в традиційному середовищі неприпустиме будь-яке нове будівництво, знесення і зміни, які могли б порушити співвідношення обсягів і кольору.

Далі більше

За словами головного ідейного натхненника активістів - Ярослава Ємельяненка, піднявши питання про забудову даної конкретної площадки, що знаходиться в історичній частині Києва, він і його колеги несподівано вийшли на цілу низку подібних порушень. "Проблеми незаконного землевідведення і забудови територій, прилеглих до пам'яток архітектури, носять систематичний характер. Просто "спливати" вони почали лише останнім часом, коли ділянки почали обносити будівельними загородженнями. Виявилося, що рішення про їх землевідведення були отримані в деяких випадках навіть близько 10 років тому", - розповідає Ємельяненко.

Зокрема, з високою часткою ймовірності, якщо почати прискіпливо розбиратися в кожному подібному рішенні щодо землевідведення, до нього може виникнути цілий ряд питань. Це, наприклад, стосується того ж висотного містечка, яке планують звести на території знищеного Сінного ринку. Крім того, сумніви викликає і споруда ЖК в "ста метрах від Києво-Печерської Лаври", і "всіма улюблений Монстр на Подолі".

"Як тільки ми почали свою кампанію проти "Крематорія" на Андріївському, з нами почали зв'язуватися й інші кияни, які борються проти свавілля і безкарності "забудовників по сусідству". Ми раді, що суспільство почало прокидатися, і готові співпрацювати з ними задля вирішення нашої спільної проблеми", - зазначає Ємельяненко.

За словами активістів, найближчим часом вони і їхні колеги мають намір продовжувати проводити свої громадські акції протистояння проти незаконних забудов. І анонсують, що не збираються обмежуватися лише пікетами під будівлею театру на Подолі і незабаром вийдуть під стіни інших "спірних об'єктів".