У Росії, судячи з усього, з'явився новий тренд - православно-патріотичні мультфільми. Гроші на цю богоугодну справу виділяє Російська православна церква і, як водиться, Міністерство культури РФ. У 2015 році прилетіла перша ластівка цього тренда - "Незвичайна пригода Серафими". Мультик був в міру дурний, погано намальований і місцями вкрай смішний. Але і назвати його якоюсь зовсім халтурою було складно, просто мультфільм технічно запізнився років так на 20. У прокаті він, до речі, провалився, зібравши всього 91 млн рублів, при 120 млн бюджету.

І, здавалося б, можна було забути про це прикре непорозуміння, якби у цьому році в прокат не вийшов черговий спільний виріб РПЦ і російських патріотів під назвою "Діти проти чарівників". І нашим очам раптово відкрилася безодня.

Сюжет

Сюжет одночасно і гранично простий, і по-справжньому лякає, тому що не зовсім зрозуміло, кому таке могло прийти в голову.

В основі оповіді лежить історія про те, що весь західний світ перебуває під впливом страшного чаклунства, яке поширює Ліга магів і чаклунів з Шотландії. Під вплив цієї згубної сили не потрапила тільки Росія, так як люди там православні і це дає їм спеціальний "російський захист".

Популярні новини зараз

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей

Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять

Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція

Показати ще

Попутно автори, наприклад, безпосередньо звинувачують сербів у війні на Балканах. Виявляється, що серби пустили на свою землю чаклунів, втратили віру і тим самим втратили "російський захист". Ось таке ось просте і зрозуміле пояснення подій на Балканах.

Само собою, шкідливі чаклуни не залишають спроб зруйнувати православний захист Русі і захопити останній оплот добра на Землі. Для цього вони засилають до Москви Леонарда "Лео" Рябіновского, щоб він навчив російських дітей вірити в магію і похитнув їхню віру в церкву та батьківщину. Само собою, прихід "антихриста" Лео готувався заздалегідь. Дітей "обстрілювали" мультиками Діснея, книгами про Гаррі Поттера та іншими бездухновними речами протягом багатьох років.

На захист Росії від шкідливих безбожників стають, само собою, кращі люди - співробітник ФСБ, російські офіцери, курсанти Суворовського училища, священики і афонські старці.

Те, що ви зараз прочитали - це не марення божевільного і не твори першокласника, під враженням від уроків православної культури. Це сценарій мультфільму, на який виділялися гроші і який робився при повному схвалення РПЦ та держави.

Графіка і бюджет

А ось тут і починається саме безглузде в цій історії, хоча, здавалося б, що может бути безглуздіше, ніж сюжет самого мультфільму.

Гроші-то на нього виділили. Ось тільки куди вони пішли - загадка. За зовнішнім виглядом це більше схоже на любительську саморобку не просто мультиплікаторів-початківців, а учнів старшої школи. Не випадково, мабуть, точну суму бюджету творці "Дітей проти чарівників" ніяк не можуть назвати.

Цікаво також і те, що серед засновників "Благодійного фонду допомоги та взаємодії імені Преподобного Сергія Радонезького" фігурують прізвища Сергія Бездєлова, Дениса Овчаренко та Василя Яцкова. А ще вони фігурують в ряді публікацій пов'язаних з "розпилом" бюджетних грошей на ряді проектів, таких як підготовка до Олімпіади в Сочі.

Найчесніші ж люди, з кришталевою репутацією. Чому не виділити їм бюджетних грошей на зйомки? Біда не в тому, що в Росії не можуть зробити візуально приємний мультфільм технічно. Можуть, просто на це потрібні гроші, які в процесі виробництва кудись постійно зникають. Чорна магія, не інакше.

Першоджерело

На подив, нам є за що сказати "спасибі" творцям "Дітей проти чарівників". У мультика є першоджерело, а саме - однойменна книга якогось Нікаса Зевраса, грека за національністю.

Правда, відомий богослов диякон Андрій Кураєв стверджував, що ніякого Нікаса Зевраса не існує в природі, а трилогія (так, книг цілих три) - справа рук одного батюшки-графомана.

Так ось, велике спасибі варто сказати творцям мультика за те, що вони не екранізували книгу повністю. Справа в тому, що, не дивлячись на християнський, ніби як, бекграунд, вона сповнена не тільки добірної геополітичної нісенітниці про чаклунів, а й сцен жорстокості, насильства і відвертого шок-контенту.

Крім того, автор книги докрутили і без того шизофренічний сюжет до того, що Гаррі Поттер - це насправді жінка-трансвестит та сестра Герміони. У мультфільмі цього не показали, за що я ще раз скажу авторам велике спасибі.

Висновки

"Діти проти чарівників" - це дуже примітивна і абсурдна саморобка, яка виконала відразу дві функції. По-перше, випустила в народ свіжу порцію квасного патріотизму. А по-друге - непогано збагатила своїх творців за рахунок "розпилу" бюджетних коштів.

Разом ці функції виглядають особливо чарівно і дуже характерно для сучасної Росії.