Присутність президента України Петра Порошенка на 71-ій сесії Генасамблеї ООН в Нью-Йорку мало що може змінити для політичного процесу в нашій країні і тим більше в світі. Про це в ексклюзивному коментарі порталу "Знай.ua" повідомив політичний експерт Андрій Відішенко.

На превеликий жаль, зазначив політолог, є свідчення, що Україна внаслідок помилок правлячої еліти втратила правосуб'єктність в міжнародній політиці. Варто говорити про те, що подібні ініціативи дуже рідко останнім часом бувають успішними. Будь то ініціативи нашого парламенту і законодавців або будь то ініціативи уряду і ініціативи Банкової і президента.

Якщо ж говорити про основний сенс візиту Петра Порошенка на сесію Генасамблеї, повідомив політолог, то в першу чергу його виступ на асамблеї буде націлений на підтримку відносин з нашими партнерами в Європейському союзі і Сполучених Штатах Америки. Також Порошенко візьме участь в двосторонніх переговорах і обміні інформацією щодо поточної ситуації. Крім того, можливе знайомство і поглиблення співпраці з новообраним прем'єр-міністром Великобританії Терезою Мей, бо Порошенко ще не досить знайомий з даними новим суб'єктом світової політики і який має серйозний потенціал.

Участь України на сесії ООН, додав Відішенко, можна ще тлумачити, як участь правлячого класу нашої країни внести українське питання на порядок денний, в їх розумінні це проблема міжнародного права. Однак, виходячи з того що на 71-ій сесії більше обговорюватимуть проблеми країн Африки, гуманітарна допомога, координація зусиль за даними моментам, положення на Близькому Сході, питання Палестини і Демократичної Республіки Конго, де склалася складна ситуація, ці питання будуть превалювати.

"Україна на даний момент не є предметом обговорення, відчувається певна втома від нашої країни в цілому в ряді західних союзників нинішнього правлячого режиму. Цей характерний момент все більш помітний і перетворюється в про певну тенденцію, якщо не в тренд. В даному випадку, неучасть Петра Олексійовича на саміті "великої двадцятки" в Китаї, куди були запрошені лідери 77 країн, говорить про те, як Україну сприймають у нинішніх умовах, як самостійного суб'єкта міжнародної політики. Звідки така увага буде і до виступу українського лідера на 71-ій сесії Генасамблеї ООН", - підсумував А. Відішенко.

Популярні новини зараз

Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році

Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі

Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Показати ще

Читайте також: Кремль не зміг зірвати обрання України до Радбезу ООН

Як повідомлялося, у вівторок, 13 вересня в Нью-Йорку офіційно відкрилася 71-а сесія Генеральної асамблеї ООН. Виступ президента України Петра Порошенка заплановано на першу половину дня 21 вересня.