Підвищення акцизів на сигарети ніяк не вплине на наповнення державного бюджету, вважає економіст Владислав Загородній.

"По-перше, велика частина ринку з продажу сигарет у нас в тіні. І ніхто не працює над тим, щоб примусити всіх платити податки. По-друге, контрабанда після збільшення акцизів може набрати нових обертів. Адже через збільшення собівартості сигарет контрабандисти матимуть менше грошей із кожної партії сигарет. Щоб мати колишні заробітки, вони продаватимуть більшими обсягами цигарки. Звісно, ніякі податки від цього в бюджет не йтимуть", - пояснює економіст.

Читайте також Що можна було купити на 10 гривень 20 років тому й зараз (інфографіка)

Сьогодні у Верховній Раді зареєстрували законопроект, що передбачає підняття акцизу на сигарети до 90 євро за 1 тис. штук. Зараз він становить 15 євро. Підняття акцизу на сигарети передбачає угода про Асоціацію із ЄС.

"Після цього сигарети подорожчають на кілька гривень, залежно від бренду. Дорогі піднімуться у ціні менше, дешеві — більше. Однак люди після подорожчання менше курити не стануть. Вони вже звикли до високих цін. Адже до березня цим ринком в Україні керували підприємства-монополісти, вони тримали високу вартість на тютюнові вироби. Після того, як їх викинули із гри, ціни почали опускатися. Деякі бренди подешевшали на 5-6 гривень. Тому люди спокійно сприймуть підняття ціни й будуть продовжувати курити", - каже Владислав Загородній.

Популярні новини зараз

Хліб, молоко, м'ясо та навіть яйця: в Україну несеться різке подорожчання на важливі продукти

Борги анулюють: українцям дали новий шанс у важкі часи

Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати

Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати

Показати ще

Нагадаємо, що у лютому спеціалісти Міжнародного валютного фонду порекомендували українській владі підвищити акцизи на сигарети й пиво. Це, за їхніми підрахунками, додасть до державного бюджету 30 млрд грн на рік.