Підвищення акцизів на сигарети ніяк не вплине на наповнення державного бюджету, вважає економіст Владислав Загородній.

"По-перше, велика частина ринку з продажу сигарет у нас в тіні. І ніхто не працює над тим, щоб примусити всіх платити податки. По-друге, контрабанда після збільшення акцизів може набрати нових обертів. Адже через збільшення собівартості сигарет контрабандисти матимуть менше грошей із кожної партії сигарет. Щоб мати колишні заробітки, вони продаватимуть більшими обсягами цигарки. Звісно, ніякі податки від цього в бюджет не йтимуть", - пояснює економіст.

Читайте також Що можна було купити на 10 гривень 20 років тому й зараз (інфографіка)

Сьогодні у Верховній Раді зареєстрували законопроект, що передбачає підняття акцизу на сигарети до 90 євро за 1 тис. штук. Зараз він становить 15 євро. Підняття акцизу на сигарети передбачає угода про Асоціацію із ЄС.

"Після цього сигарети подорожчають на кілька гривень, залежно від бренду. Дорогі піднімуться у ціні менше, дешеві — більше. Однак люди після подорожчання менше курити не стануть. Вони вже звикли до високих цін. Адже до березня цим ринком в Україні керували підприємства-монополісти, вони тримали високу вартість на тютюнові вироби. Після того, як їх викинули із гри, ціни почали опускатися. Деякі бренди подешевшали на 5-6 гривень. Тому люди спокійно сприймуть підняття ціни й будуть продовжувати курити", - каже Владислав Загородній.

Популярні новини зараз

Олексій Арестович назвав чергову дату закінчення війни в Україні: "Вони готові віддати..."

Українці бронюють номери в Ялті на Новий рік, готельєри в паніці: "Який курс гривні?"

Донька відомої чернівчанки 20 хвилин безжалісно вбивала маленького сусідського песика

Переможець "МастерШеф" Євген Клопотенко взявзя знищувати росіян, не тільки борщ наш: "Ми зробили діло"

Показати ще

Нагадаємо, що у лютому спеціалісти Міжнародного валютного фонду порекомендували українській владі підвищити акцизи на сигарети й пиво. Це, за їхніми підрахунками, додасть до державного бюджету 30 млрд грн на рік.