Кілька сотень киян прийшли сьогодні зранку до стін Київради вимагати у депутатів висловити недовіру Кличку. Про відставку і навіть розстріл мера та "третій Майдан" кричали найбільш радикально налаштовані активісти. Очільника звинувачують у блокуванні виборів до райрад та тісній корупційній співпраці із забудовниками.
Спікери впевнені, що влада зухвало узурпована, оскільки на попередньому засідання більшість депутатів різних партій більшістю голосів підтримали вибори. Проти була лише провладна партія "Солідарність". А децентралізація у столиці - це звичайний європейський досвід, який можна спостерігати у Варшаві, Відні, Берліні, Лондоні. Тим більше, якщо окремо взятий район Києва за кількістю населення перевищує невеличкий обласний центр в Україні.
"Кличку разом із Порошенком подобається започаткована Черновецьким феодальна влада! Він виконує прямі вказівки банди!" "Мер має вирішити, чи він з нами, чи із забудовниками і тими, хто знищує наше місто!" - говорили вони зі сцени під всезагальні скандування натовпу: "Ганьба!", "Кличка у відставку!", "Кличко, схаменись!".
Читайте також: Киянам рекордно піднімуть квартплату
Деякі експерти не підтримують децентралізацію у столиці, нібито вважаючи її незаконною.
Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
"Про "неконституційність" виборів та про те, що треба закон про вибори змінити, говорять ті, хто прямо чи опосередковано підтримують нинішнього мера. Оскільки це -основна риторика Кличка. Колишня система виборів дала б їм на 30 депутатів більше", - прокоментувало таку думку для порталу "Знай" джерело у Київраді.
За його словами, є офіційне тлумачення від Конституційного Суду, за яким "особливості здійснення місцевого самоврядування в містах Києві та Севастополі визначаються окремими законами України". Тобто вибори Конституції не суперечать.
Наразі, відбувається пленарне засідання у стінах Київради. Кличка і депутатського кворуму у залі немає. Сам мер, раніше, пояснив своє "ветування" тим що сподівається на те, що депутати Київради передумають і повторне голосування покаже відсутність більшості у цьому питанні.
Нагадаємо, дату виборів було призначено Київрадою на 27 березня 2016 року ще у липні 2015. Проте, питання не раз блокувалось "Солідарністю", судовими засіданнями і останнім "вето" Кличка. На мітингу подейкували, що "якщо вибори відбудуться хоча б у жовтні цього року - це вже буде велика перемога. Оскільки влада реально "вставляє палиці в колеса" демократичному процесу, не приховуючи цього".