На минулому тижні мер Києва Віталій Кличко підписав розпорядження, згідно з яким вулиця Петра Сагайдачного від Контрактової площі до вулиці Андріївської стала пішохідною у вихідні та святкові дні. У суботу, 13 серпня, її перекривали вперше. На місці побував кореспондент "Знай.ua".

Субота виявилася не найвдалішим днем ​​для пішохідної вулиці Сагайдачного. Людей було небагато, а після обіду пішов дощ, який остаточно злякав усіх, хто там гуляв. Незадоволені автомобілісти, які не могли проїхати в центр звичним маршрутом, тільки знизували плечима.

"Доводиться об'їжджати, - нарікає водій Максим. - Я розумію, звичайно, що Поділ - це район для туристів і логіка міської влади зрозуміла. Але чому від цього повинні страждати кияни?"

З ним не згоден киянин Ігор:

"Нехай буде пішохідною, це хороша ідея. Я як водій і раніше намагався тут не їздити, щоб не заважати людям гуляти історичним Подолом. Адже можна об'їхати по набережній, ще й без заторів".

Популярні новини зараз

Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги

"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації

Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців

Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу

Показати ще

Емоції водіїв зрозумілі, хтось готовий витратити час і об'їхати вулицю, хтось - ні. А що думають пішоходи?

"Сама по собі ідея зробити частину Сагайдачного пішохідною мені подобається. Я дуже люблю гуляти Подолом, але тротуари тут часто вузькі, ще й заставлені літніми майданчиками кафе й машинами, так що пройти іноді буває непросто. З іншого боку, перед тим як перекривати вулицю варто було б подумати про ремонт старих будинків. У Подолу чудова архітектура, але на деякі будинки вже не можна дивитися без сліз", - поділилася своїми враженнями киянка Ірина.

Фасади будинків, що осипаються, подекуди сором'язливо прикрито будівельними сітками - це дійсно велика проблема не тільки вулиці Сагайдачного, а й усього Подолу. З огляду на те, що тут люблять гуляти іноземні туристи, за зовнішній вигляд деяких будинків стає відверто незручно. Та й гуляти під балконами в аварійному стані ми б теж не радили.

Склалося враження, що таким блискавичним рішенням київська влада вирішила зганьбити столицю. Адже хвалитися застарілими фасадами, тротуарною плиткою, що провалюється під ногами, покинутим Гостинним двором - повна дурість. Туристи, які хоч раз побачать всю цю "красу", навряд чи захочуть відвідати Поділ ще раз. Хіба що, аби зробити колоритні фото для іноземних блогів. У стилі - десять способів зганьбити місто. Тому виставляти напоказ усі негативні сторони Подолу - як мінімум дивно.

До речі, примітно, що в неділю Сагайдачного вже не перекривали. Воно й на краще. Вулиця явно не готова стати пішохідною туристичною артерією району, доки не будуть відремонтовані будинки й дорога.