Усім бідним та вічно голодним студентам присвячується. Міністерство фінансів скасовує ваші стипендії. Без жодних аргументів, мовляв, вона така мізерна, що студент її все одно не відчуває. Ще в кінці липня Міністерство освіти звернулося до колег фінансового профілю, тобто (Мінфіну), а там, замість затвердити прогнозовані видатки на освіту, запропонували три нововведення: скасувати стипендію, збільшити відношення викладач-студент з 12 до 14 осіб та повністю скасувати бюджетну (безплатну) магістратуру. Виключення зробили тільки для студентів-сиріт, інвалідів, соціально незахищених та позбавлених батьківського піклування – їм виплату стипендій залишать.

Наразі, мінімальна стипендія становить 825 гривень. Для відмінників – 925. Цих грошей не вистачає навіть на щомісячні обов'язкові витрати: 530 гривень – проживання в гуртожитку, 78 – найдешевший проїзний у громадському транспорті, в середньому 120 гривень на квиток додому. Залишається три гривні на день, щоб поїсти. Оплата мобільного зв'язку та інтернет-провайдера навіть не втрапили у список.

"У Києві, наприклад, навчається майже 200 тисяч студентів. З них – половина на держзамовленні, - прокоментував ситуацію Олександр Яцунь, голова Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України. - 70% бюджетників отримують стипендію. 5 тисяч – це соціально незахищені, решта з нового, 2017 року, залишиться без щомісячних виплат. А в Україні без виплат залишиться півмільйона студентів".

Здебільшого, вони – діти бюджетних працівників (вчителів, лікарів, дрібних держслужбовців). Очевидно, що більшості з них доведеться відмовитися від мрії дати своїй дитині вищу освіту. Як і студентам, що мріяли про наукову кар'єру, відмовитися від навчання в магістратурі. Адже воно тепер коштуватиме 15-20 тисяч на рік.

Голова профспілки напророкував можновладцям дуже "гарячу осінь". Адже влада не обмежилася скасуванням студентських виплат. Слід очікувати здорожчання оплати за гуртожиток. Національна комісія з питань електроенергії та комунальних послуг очікувано збільшить тарифи для вишів. Наприклад, проживання у гуртожитках КПІ подорожчає вдвічі. Директор студентського містечка змушений прийняти це рішення, бо прибуток з гуртожитків на місяць – 20 мільйонів гривень, а оплата комунальних тарифів – 24.

Популярні новини зараз

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти

Показати ще

Профспілки володіють інформацією про відмову Міністерства освіти підтримувати пропозицію Міністерства фінансів. Цю тему 22 серпня обговорюватимуть з Лілією Гриневич, освітянським міністром. Однак ситуація настільки кризова, що потребує негайного втручання Президента.

"Витрати на освіту – не видатки, а інвестиції в майбутнє держави. Мінфін одним необдуманим жестом зупиняє виробництво наукових кадрів в країні. А якими спеціалістами стануть ті, хто замість навчатися, всі роки думав, як прохарчуватися на три гривні в день?" - Запитує Яцунь.

Профспілки освітян вже попередили Петра Порошенка про наміри Міністерства фінансів грубо порушити Конституцію України в статтях 22 (про неможливість зниження соціальних стандартів) та 57 (право людини на бюджетне навчання у ВУЗі та отримання стипендії). Поки аркуші паперових звернень "гулятимуть" довгими коридорами байдужої влади, Олександр Яцунь попередив: "Ми готові до страйків. Сформовані з освітян, педагогів, чекаємо 1 вересня і студентів. Перманентно-спокійна обстановка нині з настанням навчального року обернеться стихійними і масовими заколотами".