Новий сезон у цирку – розпочався. Інакших асоціацій події під стінами Верховної Ради сьогодні, у вівторок 6 вересня, не викликали.
Перший робочий день після парламентських канікул розпочався шумно. О дев'ятій ранку периметр Верховної Ради надійно загородили поліцією та нацгвардійцями, по той бік огорожі полювали журналісти. Ближче десятої прибувають слуги народу. На шикарних автівках, геть не переймаючись безпекою транспортного руху, водії нардепів зупинялися просто серед дороги, щоб шановані вершителі долі державної, якомога швидше на робоче місце дісталися.
Читайте також: Савченко пригрозила депутатам розгоном
Їм навперейми кидалися обдурені вкладники банку "Михайлівський" (вони помалу гуртувалися для мітингу) і благали звернути на них увагу. Свою увагу їм обіцяли Мустафа Найєм, Юрій Тимошенко та Семен Семенченко. Решта нардепів із заклопотаним виглядом просто пробігали мимо. Не вельми свіжого вигляду, проте у новісіньких костюмах та довгим шлейфом дорогих парфумів. Напевно, відпочинок склався не так, як хотілося. Наприклад, пан Тимошенко тільки вчорашній день за всю відпустку, провів на річці. А доти все на фронт їздив, українських полонених рятував та допомагав бійцям. "Щодня!" - Наголосив він.
Читайте також: Тетяна Чорновол назвала депутатів "ватниками" (відео)
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Своє літо у камерах і тюрмах провів Семен Семеченко. Сидів, чи з іншою метою – уточнювати не хотілося. Натомість привітати можна Сергія Лещенка – в останні серпневі дні, всього за сім з половиною мільйонів гривень, нардеп купив собі ще одну квартиру, 200 квадратних метрів на вулиці Івана Франка. Рештки депутатської гідності сьогодні несподівано втратив улюбленець народу козак Гаврилюк, тобто депутат від фракції "Народного фронту" Михайло Гаврилюк. Він банально втік від своїх же виборців, бо ті звернулися з вимогою вжити негайних заходів у справі щодо рейдерського захвату підприємства "Хімакс", що в селі Крюківщина (виборчий округ Гаврилюка).
Засоби масової інформації розповідають про інцидент, що трапився 4 вересня досить скупо, уникаючи подробиць. Насправді, стверджує програміст підприємства Ігор, захоплення виробництва, якимось дивом передбачив депутат "Радикальної партії" Дмитро Лінько. "Хімакс" за підтримки відомого рейдера Шаргала, захопили ще в суботу 3 вересня. Наступного дня Лінько, за словами працівника заводу, дав наказ своїм "тітушкам" розстрілювати людей, які вийшли на роботу. І вже о 8.52 ранку, на своїй сторінці у Фейсбук, повідомив про трагічну смерть працівника, хоча ще всі були живими. Постріли пролунали згодом. Від чотирьох куль в серце загинув Ілля Пазюк, 1992 року народження, який працював на заводі.
Читайте також: Тепер українці контролюватимуть народних депутатів
Громада села сьогодні приїхала до Верховної Ради, вимагати справедливості та покарання для депутата і його тітушок-рейдерів. А з ними правди добивалися ще чотири акції протесту: вкладники банку "Михайлівський" хотіли повернути свої гроші, "чорнобильці" - збільшення пенсій, шахтарі з Нововолинська, що на Волині – погашення заборгованості із зарплати, об'єдналися представники профспілок різних галузей: медики, залізничники, педагоги. З гучномовцями й на автомобілі вони по черзі висловлювали своє наболіле.
На залізній огорожі теліпалося опудало, туди-сюди їздила камуфльована автівка з картонною головою нардепа Сергія Пашинського. Написи на машині вимагали посадити його за грати, а "мультяшний" голос раз по раз повторював "Мне стыдно". Шахтарі стукали касками по бруківці, саморобні тарахкалки,брязкальця, імпровізовані литаври з каструльних кришок – все це звучало, гомоніло, вимагало, боролося, ні на секунду не вмовкало, співало державний гімн і скандувало вже обов'язкове "Банду геть!" Трохи далі вглиб парку, якомусь дереву заквітчаному вишиваними рушниками з прибитим між ними розп'яттям, молячись, вклонялися дві жіночки. У них там своя атмосфера.
Читайте також: Топ-10 найдорожчих речей українських політиків (фото)
Взірець терпіння і спокою – поліцейські, хоч деяким, як водію автомобіля на польських номерах, було противно розмовляти з українськими правоохоронцями. Перед тим, вони зробили йому зауваження за порушення правил паркування, точніше, повну відсутність такого. Просто зупинився там, де сподобалося. Але перемогу в номінації "Герой паркування" зранку й до обіду впевнено тримав… посол Туреччини в Україні. Через сорок хвилин порожніх переконань, забрати авто з пішохідного тротуару, поліцейські пішли шукати підтримки у журналіста. Автомобіль добряче перегородив тротуар, люди вимушено оминали його, проте турок був невблаганний: "Ваші депутати паркуються, де захочуть. Чому я, посол Туреччини, мушу коритися звичайним полісменам?"
А й правда, чому?