Документальний фільм "Українські шерифи" режисера Романа Бондарчука, висунутий в цьому році на "Оскар" від України, не потрапив у номінацію "Кращий фільм іноземною мовою". Нам взагалі не щастить з оскарівської номінацією, так вийшло і в цьому році.
Але за звання кращого іноземного фільму, проте, поборються інші гідні картини. Портал Знай.ua розповідає про номінантів з усього світу.
Комівояжер / The Salesman
Драматичний трилер (або напружена драма, тут складно сказати) знаменитого іранського режисера Асгара Фархаді, який вже отримував "Оскара" п'ять років тому за стрічку "Надер і Симін: Розлучення".
1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Але тепер номінація виявилася пов'язана зі скандалом. Фархаді не приїде на церемонію, адже він іранець. А як раз недавно в силу вступив новий закон Дональда Трампа, який забороняє в'їзд в США громадянам деяких ісламських країн. Звичайно, відомого режисера, оскарівського номінанта, в країну б пустили. Та й закон вже скасовано судом. Але Фархаді вирішив не їхати в знак протесту.
Сам "Комівояжер" перегукується з сюжетом відомої п'єси Артура Міллера "Смерть комівояжера".
Тоні Ердманн / Toni Erdmann
Стрічка німецької режисерки Марен Аде. Іронічна життєва мелодрама про колишнього вчителя музики і людину з хорошим почуттям гумору на ім'я Вінфред. Намагаючись знайти спільну мову з дорослою дочкою, яка зробила добре кар'єру, Вінфред видає себе за ексцентричного бізнесмена на ім'я Тоні Ердманн.
Кіно про головне. Про життя, важливість родинних зв'язків і уміння не втрачати самовладання у складних ситуаціях. До речі, кращий фільм 2016 року за версією Європейської кіноакадемії. Подивимося, що скажуть американці.
Моя земля / Land of Mine
Датська драма режисера Мартіна Зандвліета про німецьких військовополонених після Другої світової війни. Британська армія передає частину полонених данцям, щоб ті працювали над розмінуванням мінних полів. Німці ще зовсім молоді, це був останній призов перед кінцем війни. На їх руках майже не крові, але все-таки вони - бранці і ті, хто програв.
Фільм про складнощі життя тоді, коли жити вже, здавалося б, нема чого. "Моя земля" отримала відразу три премії "Боділ" - головної кінопремії Данії.
Друге життя Уве / A Man Called Ove
І знову Скандинавія, на цей раз фільм "Друге життя Уве" шведського режисера Ханнеса Хольма, екранізація однойменного роману Фредеріка Бакмана. Уве - типовий буркотливий старий. Кожен день він дошкуляє сусідам через дрібниці, лається з будь-якого приводу та дістає всіх і кожного. Він самотній, дружина померла, а з роботи його "попросили" піти на пенсію. Уве збирається звести рахунки життям, але тут поруч з ним поселяються нові мешканці.
Дуже добрий фільм про те, як чужі, на перший погляд, люди можуть виявитись хорошими друзями і практично сім'єю.
Танна / Tanna
Австралійський фільм режисерського дуету Мартіна Батлера та Бентлі Діна. Танна - це острів в Тихому океані, який належить крихітній державі Вануату. На острові знаходиться вулкан, який загрожує виверженням. На тлі зачаровуючих тихоокеанських пейзажів розгортається романтична історія кохання місцевих юнака і дівчини.
Родзинка фільму в тому, що ролі головних героїв зіграли самі аборигени острова. "Танна" можна сприймати двояко. З одного боку, це - історія кохання, досить проста, хоч і красива. А з іншого -майже документальний фільм про дуже далеку від нас культуру.