Українським матерям, які самостійно виховують своїх дітей, без допомоги чоловіків, скасували обов'язкову, гарантовану державою, допомогу у розмірі 30% від прожиткового мінімуму. Урядовці пояснили своє рішення тим, що тепер матері-одиначки зможуть отримувати і вищу допомогу, якщо вчасно нададуть до відділів соціального захисту декларації про доходи та інші документи на дітей.
Проте за новими правилами, якщо дохід родини перевищує 2500 грн., допомогу на дітей взагалі не надаватимуть. Тобто більшість матерів-одиначок, які працюють, повністю втратять будь-яку підтримку держави. Експерти вже наголошували, що це рішення влади суперечить Конституції України, адже може привести до погіршення умов проживання більшості неповних сімей, а особливо – дітей таких родин, які мають всі шанси стати злидарями.
Читати також: Тепло, вода, світло в черговий раз подорожчають
За словами голови всеукраїнського комітету "Наступ" Руслана Секели, влада зробила все, щоб скоротити виплати: "Рішення влади розраховане, передовсім, на економію коштів держбюджету, а не на допомогу матерям. За своєю суттю воно - антисоціальне", - пояснив Секела.
Фактично, за новим рішенням влади матері-одиночки мають бути безробітними і не мати жодних інших джерел доходів.
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Крім того, за новими правилами діти - інваліди та сироти, а також ті, що втратили опіку, школярі з 1 по 4 клас із малозабезпечених родин більше не харчуватимуться в школах безкоштовно. Місцева влада, у випадках наявності коштів, може повернути цю пільгу на власний розсуд. Також відомо, що за харчування дітей в дитсадках платитимуть батьки.