Політолог Олексій Якубін розповів порталу "Знай" про те, що в оточенні президента Порошенко активно розглядаються умови, при яких він зміг би здобути переконливу перемогу і однією з умов є створити керованого опонента, який буде користуватися популярністю у населення, але буде програвати з досвіду.

Бразилія та Італія голосує за клоунів. На черзі - Україна?

"Такі кандидатури, як Зеленський і Вакарчук, розглядаються в першу чергу, як ті, які можна буде використовувати під час виборів. Із них легко створити керованого опонента, а потім, у другому турі, виграти. Крім того, ці можливі кандидати з'явилися для того, аби закликати до порядку сам БПП, в якому зараз відбуваються відцентрові тенденції, утворюються всякі "єврооптимісти" та інші групи. Порошенко, рейтинг якого неухильно падає, хоче показати, що у нього є свої перспективи, і він усе ще продовжує залишатися вагомою фігурою на політичній арені України ", - розповів О. Якубін.

На думку голови Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимира Фесенко, це загальносвітова тенденція викликана кризою довіри до професійних політиків та партій.

"Тут немає нічого дивного, це закономірно не тільки в Україні, таке відбувалося в багатьох країнах світу. У деяких країнах голосують навіть за партії клоунів, у прямому сенсі цього слова, такі партії існують у Бразилії та Італії і людям це подобається. Та нічого доброго тут нема", - розповів В. Фесенко.

Популярні новини зараз

Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків

Будуть великі штрафи: з якого віку юнаків чекають у ТЦК

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Показати ще

"В Україні це пов'язано із черговою хвилею розчарування. Свого часу вже були спроби залучити до парламенту співаків, спортсменів, деякі з яких присутні там і зараз. Той же Вакарчук уже був в Раді, що було для нього невдалим досвідом. Співачка Руслана, знову ж. І це якщо не говорити, про те, що було за часів Партії Регіонів, де були зовсім вже декоративні персонажі", - зазначив експерт.

Українці втомилися від професійних політиків

Фесенко зазначив, що роль Зеленського в комедійному серіалі "Слуга народу", цілком можливо, є політичною технологією команди Коломойського (Ігор Коломойський - український олігарх, власник групи "Приват", - Ред.). За допомогою цього фільму була спроба розкрутки нового політичного проекту за участю популярного актора.

"Можна припустити, що на президентських виборах 2019 року номінація "неполітики" буде дуже популярна. Не факт, що за таку людину проголосують, адже український виборець дуже консервативний, адже в реальності все зовсім не так на телеекрані. У цій же номінації 100% буде виступати і Надія Савченко. Для претендентів на цю роль існує величезний нюанс, відразу після того, як вони стануть політиками, їх популярність почне спад. З Савченко це вже відбувається, точно також буде відбуватися і з іншими. Поки не варто перебільшувати шанси цих людей, але спроби їх використання для нових парламентських проектів, або на президентських виборах цілком можуть бути і вони навіть стануть конкурентами", - уклав експерт.

Читайте також: Президентом став би лише в якості експерименту - Зеленський

Як раніше повідомлялося, лідер фракції Блоку Петра Порошенка, політтехнолог президента Ігор Гринів, якому приписують контроль над соціологічною компанією "Социс", зізнався, що проводить виміри політичної популярності стосовно відомим людям поза політикою. У зоні уваги Гриніва виявилися, зокрема, співак Святослав Вакарчук, актор, шоумен Володимир Зеленський, яких він розглядає як можливих "нових, несистемних політиків".