Замість того, щоб ловити корупціонерів в численних рядах чиновників і народних депутатів, верхівка НАБУ вкотре зображує результат видимості бурхливої діяльності. Про це порталу "Знай" розповів політолог Руслан Бортник.
Йдеться про законопроект, який дозволяє Національному антикорупційному бюро вести самостійне прослуховування каналів зв'язку своїх співробітників. За словами Руслана Бортника, таке рішення - не більше, ніж показуха і чергова схема "розпилу" грошей. Адже всі розмови, які будуть мати корупційну складову і політичне навантаження, будуть проводитися в таких місцях і за таких умов, які не дозволять здійснити запис.
"Виходить, що замість того, щоб проводити якісне слідство або зібрати фахівців внутрішньої безпеки, в НАБУ будуть купувати за великі гроші обладнання, для того щоб слухати розмови своїх співробітників. Те, що такі системи працюють в США, не є запорукою підвищеного рівня протидії корупції, це не є захистом навіть від тероризму. Крім того, кому-то потім необхідно аналізувати ці записи, що потребують чергових матеріальних витрат", - додав політолог.
"Можна сказати, що в НАБУ просто поставлять жирну галочку в звіті про свою діяльність і всім розкажуть наскільки це хороша ідея і служба. Самим же українцям від НАБУ не потрібні записи їхніх розмов, необхідний результат їх роботи у вигляді судових рішень або як мінімум переданих до суду справ високих корупціонерів, людей, які зараз грають реальну роль в українській політико-економічній системі, а не будь-яких підставних "шісток"", - підсумував Р. Бортник.
Читайте також: НАБУ шукає фахівців для роботи з ФБР
ПФУ незаконно здирає гроші з пенсіонерів: юристи розкрили грубі порушення
Правила відстрочки перекроять наново: кого ТЦК вже "взяли на олівець"
ТЦК дали чоловікам 7 днів, щоб уникнути штрафу: кому потрібно поквапитися
Соцвиплати змусять повернути до копійки: держава погрожує судами - кого зачепить
Як повідомлялося, 6 липня Антикорупційний комітет Верховної Ради схвалив законопроект, який дозволяє Національному антикорупційному бюро (НАБУ) вести самостійне прослуховування каналів зв'язку.