Рак незабаром буде не найбільшою загрозою для людства. Уже до 2050 року стійкі до антибіотиків бактерії вбиватимуть щороку до 10 мільйонів людей і завдаватимуть 100 трильйонів збитків. Крім того, смертність через вплив супербактерій значно обжене показники летальних випадків від раку.

Така перспектива цілком реальна, якщо вчені не придумають, як з ними боротися, повідомляє "Кореспондент" з посиланням на звіт про антимікробну резистентність, замовлений Урядом Великобританії півтора роки тому.

Над звітом працювали вчені під керівництвом колишнього головного економіста Goldman Sachs й автора терміну БРІКС Джима О'Ніла.

Озвучивши результати проведеної роботи, О'Ніл наголосив на необхідності розробки нових поколінь антибіотиків та інформування лікарів і населення про потенційну загрозу супербактерій.

На думку спікера, загроза розгулу резистентних до препаратів бактерій стала можливою тому, що зараз антибіотики призначають усім підряд. Внаслідок цього збудники ряду серйозних хвороб виробляють стійкість до ліків. Серед найнебезпечніших О'Ніл назвав сальмонелу, кишкову паличку та інші.

Популярні новини зараз

ПриватБанк без розбору блокує платежі українців: покупки перетворилися на "лотерею"

"Київстар" попередив українців про небезпеку: що треба знати

Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати

Доїхати на роботу і назад – вже не по кишені: проїзд у маршрутках дорожчає

Показати ще

Читайте також: Мухи розносять туберкульоз

"Якщо не вживати ніяких заходів, уже в недалекій перспективі навіть звичайна операція по видаленню апендиксу може стати смертельною", – йдеться в доповіді.

Супербактеріі – стійкі до антибіотиків бактерії. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, у ряді країн більше половини пацієнтів ніяк не реагують на антибіотики. Зловживання сильнодіючими препаратами вже призвело до появи нових форм бактерій, що стійкі до будь-яких ліків.