Для киян з'явилася нова послуга – жива мавпочка на новий рік. Вартість години в компанії зеленої карликової мартишки обійдеться в 4 тис. гривень. Новорічні свята вже розписані по годинам.
"Це мавпочка на забій!", - пояснюють зоозахисники. Через стрес тварина може не витримати і збожеволіти. А якщо в компанії хтось хворіє на застуду, то тваринка помре.
Приїде з інструктором, щоб не вкусити
Пропозиції про оренду мавпи в образі снігуроньки ми знайшли на сайті безкоштовних оголошень. Там говориться, що тваринка буде з інструктором. Її можна годувати, гладити та фотографуватися.
"Зараз залишився вільний час до 9-ої вечора, а потім після першої ночі. Ми можемо її одягнути у костюм Снігурки або Діда Мороза", - розповіла "Знай" жінка, яка представилася Іриною.
Грошову допомогу дадуть не всім: що треба підтвердити
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
За її словами, мавпу можна замовити навіть на всю ніч, проте ніяких знижок не буде. Попереджає, що тварина може когось вкусити, бо перебуватиме у незнайомому місці. Тому слідкувати за поведінкою буде інструктор.
"Наша тваринка - дівчинка. Проте ви впізнаєте її стать, тож немає різниці, Санта Клаусом вона до вас приїде, чи у жіночому вбранні", - переконує Ірина.
Мавпочка на забій
Для тварини це страшний стрес. Адже емоційний стан мавп дуже вразливий, пояснює зоозахисник Сергій Григор'єв.
"Це як дитину забрати від батьків та щодня або декілька разів на день водити в новий садочок. Мавпочки дуже прив'язуються до господарів. А тут будуть компанії напідпитку. Також, якщо трапиться хтось хворий на простуду, то мартишка просто помре. В зоопарку, якщо є загроза застуди, то мавпятники закривають від відвідувачів. Ймовірно, власники зробили маркетингові розрахунки і виставили ціну, за яку "вигідно" тварину угробити, ніж тримати далі. Це називається, мавпочка на забій. Колись читав про мавп у Москві, яких на вулиці використовували фотографи. А потім близько п'ятдесяти тваринок після нового року випустили в ліс. Вони загинули. Простіше потім нову контрабандну купити за $200, ніж возитися із хворою", - пояснив Григор'єв.
Він уточнює, в Києві були випадки, коли мавп забирали у вуличних фотографів та віддавали до зоопарку. Але через те, що тварина не виросла в цій родині, інші мавпи її не приймають. І вона після цього весь час змушена буде сидіти на самоті. А притулків для них немає.
Читайте також: ТОП-10 незвичайних улюбленців, яких можна завести у 2016
"Я колись доглядав за мавпою, яку так забрали у фотографа. Зоопарк відмовився її брати, вона мешкала у ветклініці. Я дорослий чоловік, але без сліз бачити її страждання не міг. Вона була сліпа на одне око, хворіла", - додає Григор'єв.
Порятунок рядової мавпочки
Зазвичай, долю таких тварин має перейматися Мінекології. Але вони цього не роблять, уточнює Григор'єв.
Ми зателефонували на "гарячу лінію" міністерства. Там порадили звернутися в Державну екологічну інспекцію. В цій службі нам відповіли, що "оперативно-слідчими діями вони не займаються". Уточнили, що краще телефонувати у поліцію. Там вислухали нас, запитали нашу адресу та вислали патруль, який примчав за 10 хвилин.
"Ми готові вас відвезти до найближчого відділення поліції, аби ви написали заяву до слідчого. Нічого іншого зробити не можемо. Схожих випадків у нас не було, тому навіть порадити нічого не можемо", - сказали хлопці, які приїхали на виклик.
Правозахисники пояснюють, поки тваринка жива – довести, що над нею хтось знущається – неможливо. Скільки таких нещасних мешкає в приватних руках – ніхто не веде. Єдине, що можна зробити – це перевірити чи не контрабандою була звезена тварина.
Купити "червонокнижника"
На сайтах безкоштовних оголошень легко можна знайти й іншу забавку – рідкісних тварин, які перебувають під охороною Міжнародної червоної книги. Їх вільно, але дорого продають, як зазначають продавці, з усіма необхідними документами та щепленнями. Наприклад, приватний зоопарк в Одесі "Джунглі парк" продає рідкісних черепах - гігантських нільських тріоніксів, а також мадагаскарські, які знаходяться під загрозою зникнення.
За черепах просять по 3000 та 1100 доларів відповідно. Купити рідкісного тамарина можна за 2250 євро, а от левенята найдешевші з нашого списку – лише 700 доларів.
Крім того, любителям екзотики пропонують купити мавпочок тамаринів (під загрозою зникнення), кенгуру Беннета (в зоні ризику), та навіть левенят (вразливі до зникнення).