Останні півроку побільшало фальшивих грошей. Найчастіше підробляють купюри 500, 200, 100 і 20 гривень, помітили працівники банків і магазинів.

- Інколи на око дуже складно визначити підробку. Дізнаюся, що банкнота несправжня, коли беру її в руки, - говорить касир Олена Новікова з "Правекс-банку" в Києві.

Чому підробляють 500 і 200 гривень зрозуміло. Який резон підробляти "двадцятку"?

- 20-ку підробляють ще з 2000-х років, копіюють навіть водяні знаки і роздільну смугу всередині банкноти. У цій купюрі найменше різних кольорів і відтінків. Але рельєфний друк грошей дуже дорогий. Тому при уважній перевірці 20-ки можна помітити, що напис "Національний банк України" не випуклий, а жовтий прямокутник на зеленому тлі не має рельєфних вертикальних ліній.

На звороті номер купюри не втиснутий. Ступінь шорсткості лицьового боку однаковий на самому портреті Франка, як і під та над ним. Видима тільки на світлі мікропечатка обличчя зустрічається у підробках дуже рідко. Якщо є, то силует обличчя відтворене дуже неточно.

Популярні новини зараз

В Україні легкові авто ТЦК беруть на облік: що загрожує власникам

Юність стукає у двері? Оновлені мотоцикли "Ява" знову продаються в Україні, одразу 6 моделей

На сім'ю – 43200 грн: українцям дають грошову допомогу, треба звати маму чи бабусю

Пенсіонерам надають ще один вид пільг: що треба знати

Показати ще

Яким чином підробляють гроші?

- Дивлячись які. Наприклад, 20 гривень друкують на кольоровому принтері. А ось 200 і 500 – на серйознішому обладнанні. Переважно використовують устаткування для друку акцизних марок.

Як виглядають підроблені 500 і 200 гривень?

- Вони мають мікропечатку, водяні знаки й навіть не втрачають кольору під ультрафіолетом. Але відображають не фіолетовий колір, а якийсь червонуватий. На 200-ці портрет Лесі Українки такий же рельєфний, як і візерунок морквяного кольору поруч із ним. Білки очей поетеси однакового відтінку. В оригіналі ліве око трохи темніше.

Візерунок цифри 200 на зворотному боці інакший. На лицевій частині, трохи лівіше від центру є зелені незрозумілі візерунки. Якщо купюру наблизити до світла, вони частково складаються в цифру 200. Такого шахраї ще не навчилися робити.

На звороті підроблених 500-ок немає цифри 500 на зображенні Києво-Могилянської академії. Її видно під ультрафіолетом. Якщо порівняти оригінальну 500-ку і підробку, то межі рельєфної і нерельєфної частини не сходяться.

Бажано завжди порівнювати справжні гроші й сумнівні. Розбіжності можна побачити одразу.

Що об'єднує всі підроблені гроші?

- У фальшивих купюрах знаки для сліпих не можна відчути на дотик. Якщо сильно провести великим та вказівним пальцями по верхньому краю купюри, вона може рватися або втрачає колір.

Де найчастіше можна отримати фальшиві гроші?

- Від людей. Це може бути решта в таксі, маршрутці чи в ломбарді. Одному виконробу, що прийшов купувати у нас валюту, 500 гривень фальшивками дав чоловік, який найняв його класти вдома плитку.