Спеціалісти Міжнародного валютного фонду занепокоєні ситуацією в Україні. Вони очікують прояснення політичної ситуації, а саме – у роботі уряду й настроях парламенту. Про це сьогодні повідомив представник МВФ Джеррі Райс.
"Нам треба більше ясності щодо статусу уряду і коаліції. Тільки тоді ми зможемо зайнятися політикою посилення економіки країни", - сказав він під час брифінгу у Вашингтоні.
Він нагадав звернення Петра Порошенка про необхідність реформ в Україні. Наголосив, що реформи – це головна гарантія співпраці Міжнародного валютного фонду з Україною.
"Спеціалістам МВФ потрібно бачити результат свого кредитування. Вони повинні розуміти, на що дають кошти. А результату не видно, реформ немає. Політика Нацбанку щонайменше непрофесійна. Ще й політична напруга затягнулася. Невідомо настільки довго працюватиме цей уряд", - пояснює "Знай" Олександр Охріменко, президент Українського аналітичного центру.
Читайте також Для подальшого росту золотовалютних резервів немає предумов - експерт
Змусять відповідати за кожну гривню: українців жорстко штрафують за гроші на картках
Виплатять по 17 460 грн кожному: українцям приготували нову допомогу на зиму
З 29 листопада Київстар закриває старі тарифи: чого чекати абонентам
Пенсіонерам доплачуватимуть за вік: кому збільшать виплати автоматично
За його словами, після того, як депутати не відправили уряд у відставку, в України з'явилося більше шансів, що наступний транш нададуть якнайшвидше.
"Однак, навіть, якби в МВФ сьогодні вирішили дати нам позику, нічого б не вийшло. Чисто з технічної точки зору, такі питання так швидко не вирішуються. Потрібно щонайменше три тижні на всі бюрократичні речі. А оскільки видно, що у МВФ досить критично оцінюють ситуацію в Україні, то цього місяця позики можна не чекати", - говорить експерт.
Він вважає, що транш Міжнародного валютного фонду в найближчому кварталі суттєво не змінить ситуації із курсом валют.
"Справа в тому, що гроші МВФ ми не маємо права використовувати на підтримку курсу гривні. Можемо ними лише наповнювати золотовалютні резерви й віддавати борги. Тому курс від цього ніяк не зміниться", - каже Олександр Охріменко.
Нагадаємо, у кінці січня президент Петро Порошенко говорив, що наступну позику від Міжнародного валютного фонду Україна отримає у середині лютого.