Медсестра з Нововолинська Лілія Шеприкевич не змогла змовчати і відмовилась необґрунтовано вакцинувати від поліомієліту дітей у садочку, де працює. Вона не перший рік працює медсестрою, має відзнаки і нагороди, але зараз не вірить у спалах поліомієліту в Україні, щодо якого є багато суперечливих даних.

Зі ЗМІ Лілії стало відомо, що двоє дітей на Закарпатті, в яких влітку виявили вірус поліомієліту, і через яких розпочалася позапланова вакцинація, повністю одужали. Ці випадки не були пов'язані між собою, і це навіть не є "спалахом". Тому вона відмовилась робити ці додаткові щеплення дітям, пише сайт Ліги захисту громадянських прав.

Ще одна причина відмови Лілії – сумніви у якості вакцини, яку їм привезли. З її слів, перед першим туром вакцину в медпункт принесли без жодних офіційних документів. У другому ж турі температурні індикатори на флаконах оральної поліовакцини були підозрілими на вигляд, такими, що не відповідали інструкції виробника і викликали сумнів у її безпечності.

Керівництво місцевої поліклініки написало скаргу на непокірну медсестру, звинувачує її у некомпетентності і намагається звільнити з роботи. Проте, на думку юристів, вчинок Лілії є цілком законним і обґрунтованим, а підстав для її звільнення чи якихось санкцій щодо неї – немає.

Читайте також: ТОП-10 невідомих фактів про епідемію поліомієліту в Україні

Популярні новини зараз

По ваші лічильники скоро прийдуть: що потрібно зробити, якщо незнайомці вже на порозі

У темряві збираємо на ремонт? Влітку тарифи на світло для простих українців зростуть до 4,8 грн

У комунальних платіжках з'явилася нова графа: за що доведеться доплачувати

На сім'ю – 43200 грн: українцям дають грошову допомогу, треба звати маму чи бабусю

Показати ще

Нагадаємо, в жовтні 2015 року в Україні стартувала додаткова імунізація проти поліомієліту. Як повідомили у прес-службі Міністерства охорони здоров'я, додаткова вакцинація почалася одночасно по всій Україні і проходить тільки в тих медичних закладах, де є стаціонарні або мобільні вакцинальні кабінети. "Для того щоб перемогти поліомієліт, всі діти у віці від 2 місяців до 6 років у двох турах повинні бути вакциновані від поліомієліту оральною поліовакциною (ОПВ). У третьому турі будуть вакцинуватися діти від 2 місяців до 10 років", - йдеться в повідомленні.