Драматичні події останніх років сприяли тому, що в Києві зросла захворюваність на туберкульоз. За підсумками 2015 року показники в столиці збільшилися на 6,7% (з 1 тис. 224 осіб до 1 тис. 314 в абсолютних числах) і склали 46,2 на 100 тис. населення. І хоча захворюваність і смертність від цієї хвороби в столиці нижче, ніж по всій країні, епідемічна ситуація залишається дуже напруженою.

"Наш Майдан і умови проживання на ньому людей були розсадником туберкульозу, - вважає секретар комісії з питань охорони здоров'я та соцзахисту Київради, голова постійної робочої групи по боротьбі та протидії туберкульозу Юлія Лобань. - На сьогоднішній день всі військові частини, які знаходяться під Києвом, також небезпечні в цьому сенсі. Раніше бійців було разів у 15 менше, а зараз, коли ведуться активні бойові дії, проблема туберкульозу апріорі не могла зникнути ".

За словами депутата, серед 200 обстежених із числа вимушених переселенців, туберкульоз був виявлений у 54 чоловік, що говорить про високий ступінь зараженості серед цієї категорії населення.

Читайте також: З Будинку профспілок зникне незаконна надбудова

Юлія Лобань зазначає, що в таких умовах спостерігається не посилення уваги до проблеми, а навпаки, чиновники представляють справу таким чином, що епідемії більше немає.

Популярні новини зараз

Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо

"Найстрашніше, що це початок": відома астрологиня попередила українців про небезпеку

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві

Показати ще

"Наприкінці грудня 2015 року на засіданні нашої комісії від головного фтизіатра країни прозвучало: проблеми туберкульозу в країні немає, - повідомила Лобань. - Однак, буваючи, як волонтер, у військових частинах, я бачу, що там спостерігається повна антисанітарія, що є головною причиною хвороби ".

У березні нинішнього року була створена постійно діюча робоча група по боротьбі та протидії туберкульозу, яка розробила "Цільову соціальну програму протидії захворюванню на туберкульоз на 2017-2021 роки у місті Києві", яку вже отримали для ознайомлення депутати Київради і співробітники Департаменту охорони здоров'я КМДА.

За словами Юлії Лобань, саме в місті Києві, де сконцентровані всі умови для спалаху епідемії, на відміну від інших міст країни, до сих пір не було окремої міської програми протидії цьому страшному захворюванню. Однак уже наступного тижня документ повинен бути винесений на обговорення.

Основна увага у програмі приділяється виявленню хвороби, оскільки зараз ніхто стежить за проведенням регулярних флюорографічних оглядів серед населення. Члени комісії звернулися до підприємців з проханням відпускати співробітників для проведення обстежень, а також обов'язково вимагати довідки про це. За нинішнім законодавством роботодавець повинен отримувати від працівників таку довідку раз на два роки.