Протестна хода від Майдану Незалежності до будівлі уряду більш ніж тисячі співробітників Академії наук (НАНУ), вчених, викладачів, співробітників ВНЗ та громадських активістів, перейшла у пікет Кабміну. До пікету незабаром приєдналися чорнобильці і медики, які також виступають проти урізання соціальних виплат.
Учасники демонстрації вимагали припинити знищення наукової галузі і направити кошти на фінансування науки і зарплати вченим. Мітингувальники повністю перекрили вулицю Грушевського в Києві.
На банері, який принесли із собою вчені, було написано: "Фабрики - олігархам! Землю - депутатам! Вченим - дулю з маком?". Був і мем від Дмитра Медведєва - "Грошей немає, але ви тримайтеся", вкладений в уста його українського колеги.
Масштаби акції дозволили делегатам з НАНУ зустрітися з віце-прем'єром з гуманітарних питань В'ячеславом Кириленком. Як відомо, 18 квітня цього року Кабмін визначив віце-прем'єр-міністра В'ячеслава Кириленка "відповідальним за науку, освіту, спорт, інформаційну політику".
Зокрема, протестувальники вимагали виконання владою взятих на себе зобов'язань - прийняття законопроекту №4477 від 20 квітня 2016 року (про збільшення бюджетного фінансування НАН і галузевих академій).
"Віце-прем'єр і інші чиновники, порадили делегатам з працівників сфери науки дочекатися грошей з .. наступного кредиту Міжнародного валютного фонду", - повідомив в ексклюзивному коментарі порталу "ЗНАЙ" аспірант-міжнародник і активіст (підтримав мітинг) громадської організації "Соціальний Рух" Денис Пілаш.
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
За час незалежності чисельність співробітників НАНУ зменшилася втричі. Якщо на момент розпаду Радянського Союзу Україна була однією з передових європейських країн за співвідношенням кількості наукових співробітників до чисельності населення, то сьогодні, за словами керівника профспілки НАНУ Анатолія Широкова, вона в п'ять разів відстає від середньоєвропейського показника.
"Мінфін вимагає від нас оптимізації, тобто скорочення. Нам вже нікого скорочувати!" - зазначив Широков. За минулий рік з Академії було звільнено 2830 співробітників, а за перші три місяці 2016-го - ще 1209 осіб.