Ті, хто не пройшов переатестацію в поліцію України, часто буває звільнений з порушенням закону. Цей процес в Україні триває вже протягом півтора року. Про це порталу "Знай" повідомив політолог Олексій Якубін.
"Людей звільняють і не думають, що з ними буде далі. Очевидно, що такими непродуманими речами МВС тільки підвищує криміногенну ситуацію в Україні. Залишаючи поліцію, звільнені люди або переходять в приватні структури або переходять на іншу сторону і починають працювати на тих, проти кого боролися, перебуваючи в органах", - зазначив експерт.
"Процес звільнення і так званої люстрації в МВС перетворився на самоціль. Критерії, за якими можна оцінювати роботу систему реформування органів, такі як зниження рівня злочинності та підвищення розкриття деградують. Зараз вигідно створювати видимість проведеної реформи, копіюючи при цьому Грузію, тим часом привласнюючи гроші міжнародних донорів оплачуючи те, що у нас гордо називається реформою МВС", - додав О. Якубін.
"Звільнені поліцейські зможуть спробувати залишитися в органах тільки через суд, який часто приймає відновлення з відновлення та повернення співробітників. Якщо у них вийде довести, що вони були звільнені в порушення трудового законодавства, частина з них зможе повернутися", - зазначив політолог.
"Між тим, останнім часом активно ходять чутки, що Хатія Деканоїдзе найближчим часом може покинути пост глави Нацполіціі. А тоді всю реформу МВС буде курирувати вже хтось інший, що означає зовсім інший підхід до цього процесу. Тому, що звільнення 4 тисяч поліцейських реформою назвати ніяк не можна, це скоріше руйнування, ніж реформування. Крім того, в Києві зараз відкривається не більше 10% злочинів, що є абсолютним антирекордом за всі роки Незалежності України", - підсумував О. Якубін.
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку
Читайте також: Ківа втік від переатестації
Як повідомлялося раніше, глава Національної поліції Хатія Деканоїдзе заявила про те, що близько 30 тисяч чоловік по всій Україні було атестовано і десь близько 4 тисяч осіб не пройшли атестацію.