Досі нез'ясовані обставини загибелі 15 зубрів на Вінничині. Зокрема, до трагедії могла призвести щільність ареалу проживання зубрів. Таку можливу версію озвучив в ексклюзивному коментарі Укрінформу начальник Вінницького обласного управління лісового і мисливського господарства Анатолій Бондар.
"Як одна із версій масової загибелі зубрів увечері 30 січня на водоймі біля села Требухи Літинського району – стадний психоз тварин через перенаселення", - зазначив Бондар. Керівник також констатував, що, на жаль, щоб підтвердити чи спростувати цю версію на Вінниччині відповідних фахівців не має, пише на своїй сторінці у Facebook Наталія Журбенко.
Водночас, прес-служба управління інформує пресу про "сліди добре знаних в окрузі браконьєрів", які у такий спосіб вже неодноразово успішно полювали на червонокнижних тварин. "Попередньо встановлено, що діяло дві групи по троє людей, які заганяли стадо із 60-ти особин у напрямку ставку, відрізаючи їм відступ до лісу. В паніці зубри ступили на крихкий лід і затонули в ополонці. Ставок для них був "пасткою": ступаючи на лід зубри ломали ноги, або потрапляли у заздалегідь поставлені капкани", - розповів очільник прес-служби управління Станіслав Вовк.
Трагедія сталась у суботній вечір 30 січня в угіддях ДП "Хмільницький лісгосп". Спочатку встановили факт загибелі як мінімум 8 особин зубра європейського. Їх туші виявили у ставку поблизу села Требухи Літинського району (на відстані орієнтовно 2 км від автотраси Вінниця-Хмільник). Вже зараз у ВОУЛІМГ заявляють про значно більшу цифру 15 тварин.
За фактом незаконного заняття звіриним промислом правоохоронці порушили кримінальне провадження. Ведуться слідчі дії з метою встановлення причини загибелі тварин.
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Для довідки зазначимо, що загальна лісова площа державного підприємства "Хмільницьке лісомисливське господарство" складає 21,8 тисяч гектарів. Тут, за обліком 2014 року, водились 101 особина зубра європейського. Відповідно європейських норм, ареал проживання зубрів має визначатись із розрахунку – 2,5 особин на одну тисячу гектарів.
Читайте також: Водій на Hyundai обстріляв качок на Хортиці
Щороку із бюджету Вінницької області на утримання популяції зубрів виділялось в межах 140 тисяч гривень при потребі 280 тисяч гривень. Зараз у мисливських угіддях Вінницької області проходить щорічний облік тварин, який відбувається відразу після закінчення мисливського сезону і є обов'язковими для всіх господарств області. За даними Департаменту екології та природних ресурсів Вінницької облдержадміністрації, мисливські угіддя Вінниччини розподілені між 48 користувачами.