Київський прокурор Сергій Юлдашев потрапив під закон про люстрацію і покинув свій пост. Відомо, що раніше, за влади Януковича, він працював заступником прокурора Луганської області, що і послужило причиною для люстрації.
Про це повідомила глава прес-центру столичної прокуратури Олена Яхно на своїй сторінці в Facebook.
Вона навела слова прокурора, якими він попрощався з колективом:
"Сьогодні Генеральний прокурор підписав пакет документів про звільнення із займаних посад тих прокурорів, які підпадають під закон про люстрацію. Закон є закон. Він його виконав. Свого часу і я виконав цей закон.
Я дякую всім вам за роботу. Для мене було великою честю працювати в цьому колективі. Сподіваюся, що так само злагоджено і організовано він продовжить роботу вже при новому прокурорі ", - сказав Юлдашев.
Перевірки ТЦК на вулиці: чи законна вимога показати телефон
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада
Прес-аташе прокуратури подякувала йому за співпрацю і сказала, що для неї було за честь працювати з такою людиною.
В ексклюзивному коментарі "Знай" Олена Яхно розповіла, що раніше Юлдашев неодноразово заявляв про наміри відновитися на посаді через суд.
Прес-секретар столичної прокуратури наголосила, що в законі про очищення влади немає пункту про відповідальність за невиконання рішення суду про люстрацію чиновника.
"Вся справа в тому, що це досить яскрава фігура, в Києві все на виду. Гепрокурору Шокіну просто довелося виконати припис закону про очищення влади", - розповіла Яхно.
Вона повідомила, що разом з Юлдашевим був звільнений ще один заступник прокурора. А під другу хвилю люстрації, яка триватиме до квітня, загалом потрапили 13 чиновників. Прокуратура вже готується до третього етапу очищення влади.
Яхно каже, що Юлдашев був шанованою людиною серед колег.
"Він був справжнім прокурором і зовні, і за способом мислення, за вчинками. Його не можна назвати пасіонарієм. На барикадах він не стояв. Але його батьки були активними учасниками Майдану. І він допомагав їм: приходив, підтримував. А вийшло ось як ... Нічого не вдієш, закон ".
Колеги проводжали прокурора оплесками і з жалем, що їх залишає професіонал.