У середу, 7 вересня, біля Пейзажної алеї в Києві вирубили 164 дерев, історичному центру столиці було завдано збитків на 500 тисяч гривень. Щоб з'ясувати, чому і головне хто нашкодив улюбленому місцю багатьох киян, портал "Знай" звернувся до генерального директора КП "Київзеленбуд" Михайлу Наконечному.
"Вчора нашими співробітниками Подільського зеленбуду було виявлено вирубку 164 дерев біля Пейзажної алеї, вона незаконна, - зазначив Наконечний. - І відповідно ми підготували звернення до екологічної інспекції міста Києва, завдано збитків на більш ніж 500 тисяч. Єдине, що я можу сказати - там зараз проходить реконструкція сходів і з'явився інвестор, який захотів побудувати там оглядову площадку. Інвестор звернувся до громадської організації, яка називається "Пейзажна алея" і яку очолює активіст Марина Соловйова. У свою чергу, ця організація звернулася в "Київзеленбуд", щоб ми зробили акт обстеження, який говорить про те, скільки дерев знаходиться на території, їх вартість в тому стані, в якому вони знаходяться", - зазначив чиновник.
Читайте також: "Київзеленбуд" захищає автозаправки, а не дерева? (ФОТО)
"Ми зробили цей акт, в ньому є обов'язкова приписка, в кінці, що він не дає права на вирубку дерев. Дозвіл на зріз цих дерев можна отримати тільки в КМДА, адже на цій території знаходяться схили, яких зміцнюють коріння цих дерев. Співробітниками "Київзеленбуду", у зв'язку з тим, що на цій території проходить реконструкція перед цим була санітарна очистка від чагарників і сухостійних", - зазначив М. Наконечний.
"А зараз виходить ситуація така, що активісти "Пейзажній алеї" самовільно зрізали ці дерева. Ми, перші, хто це виявив і це був перший випадок за останні 5-10 років, що в Подільському районі Києва самовільно в такому обсязі вирізаються дерева. Ми довели до відома департамент благоустрою, екологічну інспекцію, "Київзеленбуд" сам по собі не є організацією, яка штрафує. Але це сталося на нашій балансової території і ми робимо все, щоб їх оштрафували, і принаймні компенсували місту відновну вартість цих зелених насаджень", - проінфорумав чиновник.
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
У свою чергу, керівник із зовнішніх комунікацій за цим проектом мецената проекту В'ячеслава Москалевського - генерального директора корпорації Roshen Катерина Македонська повідомила, що дерева, які вирубали на Старокиївській горі, були чагарником, а роботи проводилися згідно дозвільних документів з облаштування на цьому місці оглядового майданчика. Також Македонська додала, що за той час, що втілюється цей проект, вони наслухалися багато абсурдних звинувачень. Також вона додала, що на цій території 30 років нічого не робили, тому все занепало і вимагало цілого ряду різних робіт.
Читайте також: "Київзеленбуд" налякав містян квітковим монстром (ФОТО)
Нагадаємо, в березні столична влада обіцяла, що сходи Старокиївської гори від Пейзажної алеї в урочищі Гончарі-Кожум'яки реконструюють до липня.
В середині травня під час ремонту сходів будівельники відкопали частину палацу князя Володимира періоду Київської Русі.
У липні Київська адміністрація призупинила реконструкцію сходів через знахідки. 5 липня в Києві відбулося відкриття відновленої гранітних сходів на території Національного музею історії України.
Інший випадок незаконної вирубки лісу стався в ніч на 22 серпня в Києві в урочищі "Бичок", яке входить до складу Національного природного парку "Голосіївський", також було знищено частину дерев. За словами активістів, вирубка відбулася всупереч раніше досягнутим домовленостям. Як з'ясувалося, тут ліс рубали для будівництва заправки "ОККО". Дерева були знищені всупереч попередній домовленості в Голосіївській РДА. 19 серпня на переговорах в Голосіївській РДА за участю голови РДА Наталії Бондар представники ТОВ "Авеста-буд" пообіцяли жителям і активістам до 26 серпня не проводити ніяких робіт.
Ще раніше, в жовтні 2015 року теж Голосіївському районі, поруч з житловою висоткою на вулиці Ломоносова за тиждень вирубали близько сотні півстолітніх дерев заради будівництва багатоповерхівок. Обурені місцеві жителі навіть перекривали рух транспорту і вимагали припинити вирубку лісу. Але забудовник запевнив, що всі документи на будівництво у нього є.
Як і у випадку із заправкою і з Пейзажною алеєю у забудовника знаходяться рано чи пізно знаходяться міфічні документи і дозволи. Громадськості нічого не залишається, як обурюватися, а міська влада робить вигляд, що нічого не бачить і таким чином з їхньої мовчазної згоди, Київ позбавляється вікових дерев, втрачає свою автентичність, зате обзаводиться безликими висотками, заправками і торговими центрами. А наші політики так і будуть продовжувати вести непримиренну боротьбу з корупцією тільки в своїх порожніх голослівних заявах.
На цьому тлі зауваження "Кіевзеленбуду" про те, що вони з жахом виявляють незаконні вирубки - викликають іронічну посмішку. Адже ця організація веде облік і контроль всіх зелених насаджень столиці. Тому публічно або негласно може давати згоду на ту чи іншу вирубку в столиці. Ну і тим більше, коли подібним варварством займається компанія всеукраїнського масштабу, запевнення про раптовості викликають вже не тільки посмішку, а саркастичний сміх.