Столиця України входить в число 27-ми мегаполісів світу, з найбільшими показниками ВІЛ-інфекції. Кожен 10-й ВІЛ-інфікований українець живе в Києві.Повідомляє інформацію на своїй сторінці в Facebook Міжнародна організація AIDS Foundation East-West (AFEW).
За останній рік медзаклади Києва виявили 3 тис. випадків інфікування ВІЛ. Лікарі бачать один з факторів поширення небезпечної інфекції в тому, що лише третина людей, дізнавшись про свій діагноз, прагнуть отримати медичну допомогу і стають на облік у відповідні медичні заклади. У той же час, за оцінками експертів, кількість ВІЛ-інфікованих більше, ніж в 10 разів, перевищує офіційну статистику і, насправді, в Києві проживає 32 тис. людей, які живуть з ВІЛ. Лише 15% з ВІЛ-інфікованих киян отримують лікування, хоча в грудні минулого року, за рекомендацією Всесвітньої Організації Охорони здоров'я, в Україні були переглянуті клінічні протоколи лікування ВІЛ. Тепер прийом антиретровірусної терапії рекомендується призначати ВІЛ-інфікованим з моменту виявлення ВІЛ-інфекції в організмі, а не за показниками CD4-лімфоцитів, як робилося раніше. Це зафіксовано в Наказі №887 "Про затвердження змін до клінічного протоколу антиретровірусної терапії ВІЛ-інфекції у дорослих та підлітків" Міністерства охорони здоров'я України.
Читайте також: Охоронці елітних будинків заробляють на бомжах
Представники Українського Центру контролю за соціально небезпечними захворюваннями, пояснюють необхідність раннього прийому антиретровірусної терапії: "Не дивлячись на відсутність симптомів, в цей період відбувається активна репродукція ВІЛ і гинуть клітини CD4-лімфоцитів, відбувається поступове зниження кількості клітин CD4-лімфоцитів, що може призвести до необоротного ураження імунної системи. Потенційними перевагами раннього початку лікування є зниження ризику ВІЛ-асоційованих ускладнень і неопортуністічніх станів; зниження ризику передачі ВІЛ від інфікованої особи, менший проміжок часу для пацієнта, щоб дізнатися про ВІЛ і розробка ефективних менш токсичних комбінацій АРВ-препаратів".
Дізнатися про свій ВІЛ статус, не складає особливих труднощів, це можна зробити, як в медустановах, так само і з допомогою швидкого тесту на ВІЛ, який можна здійснити в лабораторних умовах або ж, для тих, хто боїться розкриття конфіденційності, безпосередньо у себе вдома . Тест дуже простий в застосуванні і не вимагає якихось особливих навичок. Досить додати кілька крапель крові, обумовлених інструкцією, на індикаторну смужку і крапнути рідину-буфер, результат буде відомий через 10 хвилин. Достовірність таких швидких тестів, за оцінками фахівців, становить 97%. Це означає, що при виявленні позитивного результату за допомогою ВІЛ-тесту, необхідно для підтвердження діагнозу обов'язково здати кров з вени вже в лабораторних умовах.
Довго "тримати" тарифи - неможливо: українців попередили про нові ціни на світло та газ
Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Тест на ВІЛ можна придбати в аптеці або замовити в аптечній мережі по інтернету, його вартість від 150 до 200 грн. Людей із груп ризику: ін'єкційних споживачів наркотиків, які вийшли з місць ув'язнення і т.д., безкоштовно тестую ВІЛ-сервісні організації, як в Києві, так і по всій Україні.