В Україні з кожним днем ​​посилюється економічна і політична криза. Опозиційні депутати регулярно повторюють, що після Революції Гідності люди стали жити гірше. З цим важко не погодитися: зростання курсу долара, захмарні комунальні платежі - все це не додає радості. Але є деяка категорія людей, яким такі пертурбації виявилися тільки на руку.

Давайте подивимося, кому ж у цей нелегкий час вдається жити приспівуючи. Хто може собі дозволити впевнено дивитися у завтрашній день. (Політиків і чиновників не враховуватимемо, оскільки цей тип людей за будь-якої влади і ситуації у країні відчуває себе чудово.)

Айтішники

Працівники сфери IT за всілякої ситуації у країні почуваються добре. Найчастіше у них фіксована заробітна плата у доларах. Тому чим вище курс американської валюти, тим більше вони отримують.

У 2015-2016 роках фіскальні служби почали регулярно проводити обшуки в українських IT-компаніях. Ситуацію взяли на контроль на самому верху, і подібне припинилося. Хоча чіткої відповіді про причини цих "нальотів" так і не послідувало.

Популярні новини зараз

ТЦК заблокували водійські права: чи можна повернутися за кермо

Не 3,5 і навіть не 4 грн за кВт: українцям назвали "справедливий" тариф на світло

По ваші лічильники скоро прийдуть: що потрібно зробити, якщо незнайомці вже на порозі

Пенсіонерам надають ще один вид пільг: що треба знати

Показати ще

Гастарбайтери

За словами президента Українського аналітичного центру Олександра Охріменка, також непогано себе почувають і українські "заробітчани".

"Ті, хто їздив на заробітки за кордон, стали отримувати за фактом більше, - розповів експерт "Знай.ua". - Оскільки курс піднявся, то нинішні 400 євро, які вони отримують, це вже не ті 400 євро, що п'ять років тому".

Силовий блок

Також, за словами Охріменка, гідну заробітну плату отримують працівники поліції та військовослужбовці.

"Зараз ці професії користуються повагою і популярністю - тому там добре платять", - сказав він.

Якщо вірити словам народного депутата, члена колегії МВС Антона Геращенка, мінімальна зарплата людини, яка приходить працювати у поліцію на найнижчий пост, складає 6,3 тисячі гривень. Начальники, слідчі отримують від 10 тис. грн і вище.

В армії ж солдат отримує від 7 тис. грн, а командир бригади 16 тис. грн.

Працівники НБУ

Непогано вийшло покращити своє фінансове становище під час переділу власності 2014 року і співробітникам Національного банку України.

В НБУ кажуть, що чимало звичайних клерків під час реструктуризації банків і стрибків валюти змогли заробити величезні гроші.

"Зараз у багатьох з них квартири у центрі Києва і хороший капітал", - на правах анонімності розповів один із колишніх працівників Нацбанку.

З грязі в князі

Ситуація, яка склалася у 2014 році, чимось нагадувала час розвалу СРСР в 1991-му. Хто опинився в потрібний час у потрібному місці, у того зараз прибутковий бізнес або дуже хороша посада.

"Якщо підвести риску і якось резюмувати, то можна сказати, що в більшості своїй ситуація в країні негативно вплинула на фінансовий стан жителів України, - зазначив Охріменко. - Але залишається невеликий відсоток людей, про яких ми сказали вище. Для них ця ситуація в країні не є критичною, а навпаки допомагає заробляти більше".

Також читайте на "Знай.ua" про те, що найлегше кризу в Україні переживають пенсіонери.