Хакери з Росії в черговий раз нагадали про себе. Стало відомо, що кібератаки на парламент Німеччини в 2015 році організували саме російські спецслужби.
Утім, у прокуратурі Німеччини поки не роблять ніяких висновків - розслідування триває. Проте один з високопоставлених чиновників зі сфери безпеки стверджує, що відповідальність за кібератаку несе російська військова розвідка, пише видання Der Spiegel.
Влада переконана, що атаку проти комп'ютерної мережі Бундестагу в першій половині 2015 організувала російська державна хакерська група, відома під назвами Sofacy і APT28. Ця група фінансується урядом Росії.
У результаті кібератаки хакери отримали доступ до серверів Бундестагу і невідомо, в якій саме інформації вони були зацікавлені. Подібні хакерські атаки за останні кілька років траплялися кілька разів, у тому числі і в інших країнах НАТО.
Також хакерська атака на українські електромережі в кінці грудні минулого року викликала серйозне занепокоєння серед американських компаній, які надають комунальні послуги, пише Star. "Те, що відбулося в Україні 23 грудня, стало першою кібератакою, яка викликала відключення електромережі, і одним з небагатьох прикладів, коли хакерські дії мали фізичний вплив на об'єкти інфраструктури, а не просто привели до втрати або крадіжки даних", - пише видання.
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Читайте також: Кібербезпека та нова зброя - пріоритети від РНБО
Ряд енергокомпаній США, серед яких Electric Power Company Inc, Duke Energy Corp, Nextera Energy Inc і PG & E Corp, в останніх річних звітах вже заявили про уразливість до кіберризиків. Вони окремо наголосили, що їх страховки, ймовірно, не покриють всі витрати, пов'язані з потенційними атаками.