Так зване "звільнення на поруки" одного із засновників батальйону Айдар - Валерія Лихоліта, показало повну недосконалість правового поля України. Про це порталу "Знай" повідомив політолог Олексій Якубін.
У політиків слова розходяться з ділом
"Ситуація з визволенням Лихоліту прямо із залу Печерського суду наочно показала, що перед українським законом далеко не всі рівні, і представники органів влади використовують своє становище, щоб впливати на ту гілку влади, на яку впливати не повинні (генеральний прокурор Юрій Луценко своїми заявами почав впливати на судову владу, - Ред.). Втручаючись в цю справу, Луценко не очікував, що це викличе такий відгук у політиків і негативний оборот для ГПУ і президента Порошенка", - зазначив експерт.
"З боку обвинувачів у суді виступали слідчі ГПУ, і Луценко вирішив переграти ситуацію, тим самим показавши слабкість центральної влади і те, що ручний режим управління владою продовжує працювати. Спочатку суд виніс одне рішення, потім втрутилися політики та добровольчі батальйони, почавши тиснути на суд, потім заважав генеральний прокурор і в підсумку суд змінив свій вирок. Все це говорить про те, що генеральний прокурор може впливати на судову систему і прийняття рішень. І всі політики, які формально кажуть про свою опозиційність, що вони за демократію і за боротьбу з корупцією в реальності показали повну розбіжність з їх фразами: тиск на суд, втручання генпрокурора, який злякався, що в подальшому це буде мати наслідки дестабілізації. Петро Порошенко, в свою чергу, дуже обережний і останнім часом очікує подібну дестабілізацію або з боку добробатів або людей які повертаються з АТО", - підсумував О. Якубін.
У свою чергу, голова Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко назвав ситуацію зі звільненням командира "Айдара" вкрай делікатною і суперечливою.
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше
"Допекли за 4 години": українці, які оплатили послуги "Київстар", залишаються без зв'язку
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
"З одного боку, не нічого дивного, що двоє "айдаровців" не перші і не останні були затримані. З цим батальйоном були проблеми і раніше, в результаті чого він був і розпущений. Адже всю діяльність "Айдара" можна назвати класичною "махновщиною", коли проводилися незаконні реквізиції, затримання тощо. Тому немає нічого дивного в тому, що повстала військова прокуратура, адже були серйозні порушення закону і з цим треба боротися", - зазначив політолог.
Махновцям закон не писаний
"Інша справа, оскільки мова йде про добровільний батальйон і тому шару людей, які схильні до насильства, в тому числі і з політичних мотивів, діяти треба гнучко і обережно, не перегинаючи палицю. Саме тому, генпрокурор Юрій Луценко, який добре відчуває цю ситуацію, вирішив піти на деяку гнучкість, пов'язану в першу чергу зі скасуванням запобіжного заходу. Але, слідчі дії і правові рішення за всіма фактами порушення закону повинні бути, до незалежності від того, бійці це або хтось ще. Свого часу всі любили говорити "закон один для всіх", зараз необхідно діяти відповідно до цього принципу. Інакше ця "махновщина" пошириться по всій Україні. Слідчі дії будуть продовжуватися і питання, коли і за яких обставин буде винесено вирок поки невідомо", - підсумував В, Фесенко.
А директор Київського центру політичних досліджень і конфліктології Михайло Погребинський на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook написав, що в Радянській (Червоної) армії мародерство і згвалтування у воєнний час каралося стратою. А наш Генпрокурор Луценко ініціює внесення до законодавства норми, що скасовують покарання за бандитизм ( "мирні закони") на війні (в АТО). Ось і став на сторону захисту в справі Лихоліта (начштабу Айдара), обвинуваченого в створенні злочинної організації (попросту - бандитизм).
Читайте також: Крах Луценка-прокурора спровокує смерть Луценка-політика
Як повідомлялося, українські прокурори і судді не можуть відійти від шоку після того як через втручання генпрокурора Юрія Луценка 3 липня на свободу випустили екс-командир "Айдара" Валерій Лихолит, якого звинувачують в тяжких злочинах