Біологи з Університету Вірджинії виявили взаємозв'язок між мозком людини і імунітетом. Захисна система організму може безпосередньо впливати на поведінку людини і зумовлювати його соціальні взаємодії.

Причиною початку дослідження стало відкриття в 2015 році. Тоді група вчених під керівництвом глави департаменту нейронаук університету Джонатана Кіпніса виявила, що менінгеальні судини, що забезпечують кровопостачання від оболонок головного мозку, пов'язують його з лімфатичною системою. Саме вона відповідає за імунітет у людини.

"Це безумство, але, можливо, ми - лише багатоклітинні поля битв для двох древніх сил: патогенів та імунної системи. Насправді частина нашої особистості може бути обумовлена ​​впливом імунітету ", - заявив Кіпніс.

Імунна система безпосередньо впливає на поведінку людини і встановлення соціальних зв'язків. Через це критично важливою для людини стає молекула гамма-інтерферон. Її виробляє імунна система у відповідь на інфекцію.

Фахівці вирішили дізнатися, як поведінка людини в суспільстві пов'язано з виробленням молекули імунної системи. Результати показали, що у блокування молекули призводило до гіперактивації окремих ділянок мозку. Це негативно позначалося на соціальну поведінку тварин. Відновлення її нормалізувало соціальні функції.

Популярні новини зараз

Українців закликали не відкладати на завтра: можна подати заяву на пенсію за лічені хвилини

Травень буде дуже важким для українців, але 2 знакам Зодіаку пощастить: хто ці щасливчики

Отримали зарплату, зробили заначку та залишилися без грошей: українців попередили про неприємності вдома

В Україні сигарети, алкоголь та паливо продаватимуть за новими правилами: що зміниться

Показати ще

Це відкриття, за словами вчених, підштовхнути до перегляду ряду усталених концепцій в психіатрії та неврології. Це допоможе прояснити природу шизофренії і аутизму.