Досвідчені хакерам вкрали з Центрального банку Бангладешу 81 мільйон доларів. Це їм вдалося зробити завдяки тому, що у фінансової установи не було належного мережевого захисту. Керівництво банку розпорядилося використовувати звичайні комутатори за 10 доларів, замість брандмауера - програми, яка перевіряє дані, входять з Інтернету і вирішує пропускати їх чи ні.

Про це повідомляє інформагентство Reuters. Це одна з найбільших сум в історії, яку зловмисники вкрали за один раз з банку. Гроші з установи хакери вивели в лютому на рахунку на Філіппінах і в Шрі-Ланці. Але угода призупинилася через орфографічну помилку, яку вони допустили - написали fandation замість foundation. Це і врятувало банк Бангладешу від банкрутства. Якби не цей випадок хакери вивели з його рахунків майже мільярд доларів.

У ходку розслідування вдалося з'ясувати, що захист банківської мережі забезпечували дешеві комутатори і жодного брандмауера. Це зробило банк практично беззахисним і дуже вразливим. Хакери отримали облікові дані установи для підключення до глобальної банківської платіжної мережі SWIFT і перевели гроші на інші рахунки.

Читайте також: 6 місць у квартирі, де грабіжники шукають коштовності

Поліцейські встановили лише дані людей, які отримали гроші від центрального банку Бангладешу. Дізнатися особистості хакерів не вдалося. Кращі мережеві комутатори дозволили б відстежити, де саме хакери отримали доступ до мережі.

Популярні новини зараз

Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав

Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця

Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ

В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу

Показати ще