Сьогодні в УНІАН відбулася прес-конференція "Як Міноборони "розбазарило" бюджетні кошти для придбання квартир? Солдатський аудит 2-х останніх років". Члени Всеукраїнської спілки безквартирних офіцерів розповіли присутнім про зловживання і шахрайство в сфері розподілу квартир серед військовослужбовців.

Обстановка на зустрічі була більш ніж напружена. Помітно, що для учасників прес-конференції питання надання житла для офіцерів та учасників АТО - це питання особисте і принципове.

"Ми ще 20 років тому вперше вийшли на мітинг під Адміністрацію президента з приводу надання житла. Довго від нас відмахувалися, називали "відпрацьованим матеріалом". У 1997 році ми заснували нашу організацію і хотіли назвати її "Союз бездомних офіцерів", але в Мін'юсті нам порекомендували назватися "безквартирними". З тих пір і працюємо. І я не можу сказати, що кількість військовослужбовців без житла з тих пір сильно зменшилась", - згадував екс-глава Союзу В'ячеслав Осипенко.

Після чого він передав символічний ключ від квартири новому главі організації Євгену Пінчуку. Новий керівник Союзу зазначив, що на даний момент учасникам АТО влада пообіцяла всього близько тисячі квартир, а роздали і того менше - до трьохсот. Однією з основних проблем в цій сфері Пінчук назвав умисне затягування будівництва і введення будинків для військовослужбовців в експлуатацію. Парадоксально, але будівництво на цих об'єктах чомусь не ведеться навесні та влітку, як і належить, зате починається з настанням холодів. Крім того, постійно змінюються відповідальні за цю справу чиновники, які, як зазвичай і буває, за помилки попередників відповідальність нести відмовляються. З 600 млн гривень, виділених для будівництва, вже витрачено 81 млн, але куди саме пішла частина цих грошей, сказати складно.

А якщо квартири і видаються офіцерам, то часто не тим, кому були обіцяні. Як це відбувається на практиці, пояснив глава Союзу безквартирних офіцерів м.Одеса та Одеської області Валерій Дегтяр.

Популярні новини зараз

"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу

Показати ще

"Пообіцяли дев'ять квартир для нашого округу. Мало, звичайно, але і таке не часто буває. І тут заявляють, що є якась "політична воля", і полягає вона в тому, що до Дня військово-морського флоту віддати ці квартири морякам. Ми запропонували компромісний варіант. Три квартири нам, сухопутним, три морякам до свята і три для військово-повітряних сил. Чесно і справедливо. Але нашу пропозицію відхилили. Ну і ми вирішили простежити, кому саме дістануться квартири. Якщо віддадуть гідним військовим морякам, які і справді живуть на своїх судах і не мають житла, то ми і не проти. Але тут з'ясувалося, що квартир не дев'ять, а шістнадцять. І десять з них вже точно отримують офіцери штабу, начальство. Розумієте? А нас, моряків, десантників та інших в цей час намагаються зіштовхнути лобами, щоб ми між собою пересварилися", - розповів одеський офіцер.

Глава київського Союзу безквартирних офіцерів Сергій Самарцев зазначив, що вже два роки ведеться робота по очищенню Міноборони. Багато чиновників міністерства вже не пройшли атестацію, і їх список буде, судячи з усього, розширюватись. А командир "КАСКАДу" Сергій Розумовський мимохідь зауважив, що вони готові взяти на себе і куди більший обсяг роботи, та згадав, що у 2012 році аналогічна ситуація з квартирами закінчилася їх силовим захопленням. Але тепер, через війну, офіцери на якийсь час послабили хватку, і корупція в цій сфері розцвіла знову.

"Може, для країни і для народу було б краще, якби ми взагалі все взяли на себе", - іронічно пожартував він.

Під кінець прес-конференції мало не трапилася бійка, коли виявилося, що в залі присутній представник Квартирно-експлуатаційного управління Збройних Сил. Саме КЕУ звинувачують офіцери в більшості своїх проблем, пов'язаних з отриманням обіцяних квартир. Представник управління хотів взяти слово, але мікрофона йому не дали. Ставлення до нього було відкрито вороже.

Цілком очевидно, що проблема корупції в сфері розподілу квартир серед військовослужбовців існує, і проблема ця дуже масштабна. І навіть війна ситуацію не змінила.