Нардеп і член гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко розповіла подробиці звільнення сьогодні українських полонених - двох цивільних і одного військового. Про це вона написала в Facebook.
"Леонід Мазанько і Віталій Чупринін розповідають, що були затримані бойовиками за підозрою в шпигунстві тільки за свою проукраїнську позицію. Утримували їх в полоні з літа 2015 року. Ростислав (військовослужбовець) був мобілізований в 2014, розшукується з 14 липня, після полону має психологічні проблеми", - розповіла Геращенко про звільнених.
Нардеп зазначила, що операція звільнення проходила за участю місії ОБСЄ і Міжнародного комітету Червоного хреста. Вона додала, що в найближчі дні очікується звільнення четвертого заручника. "Важливо - в найближчі дні повинен бути звільнений четвертий заручник, про що було домовлено під час останньої зустрічі в Мінську. Це питання тримає на особистому контролі президент України", - написала вона.
"У в'язницях на окупованій території залишаються 4 українські жінки і не менше 20 українців з важкими діагнозами. І ми наполягаємо на їх першочерговому звільнення. І в цьому напрямку в найближчі дні повинні бути позитивні новини", - зазначила Геращенко.
В цілому, вона додала, що після сьогоднішньої операції звільнення в заручниках залишається 131 українець (цивільні та військові). Геращенко підкреслила, що українська сторона не вважає звільнення сімох заручників за останній тиждень прогресом. "Це - лише розблокування процесу. Прогрес - коли будуть звільнені всі", - написала вона.
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Читайте також: ЗМІ показали обмін полоненими на Луганщині (фото)
Раніше Ірина Геращенко зажадала від міжнародних організацій звернути увагу на заяви бойовиків про застосування смертної кари до заручників. Вона також зазначила, що чим менше полонених залишається на окупованих територіях, тим більше "підлі бойовики використовують заручників як засіб для шантажу" не тільки України, а й усього світу, "бо загрожують їх розстріляти".