У середині минулого століття, а саме 27 лютого 1963 року влада Італії оголосила конкурс з вирішення питання порятунку Пізанської вежі від падіння.
Про це пише Gazeta.ua.
У той період, фахівці стверджували, що башта може впасти навіть через невеликий землетрус або штормовий вітер. Верхівка 60-метрової споруди за 800 років відхилилась майже на 5 метрів від вертикалі.
Пропозиції щодо порятунку вежі надійшли з усього світу, аналіз проектів тривав довгий час, тому лише в 1990 році почалися фундаментальні аварійні роботи.
В 1990 році башту закрили для відвідування туристами. З 1992-го почався ремонт. Фахівцям вдалося зменшити нахил башти на кілька сантиметрів. У 1999 році з-під північного боку вежі почали видаляти ґрунт, що зменшило нахил ще на 30 сантиметрів.
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Наприкінці 2000-го року башту повернули до нахилу, який був у 1838 році і ремонт завершився.
Експерти переконують, що в нинішньому стані (відхилення верхівки становить 4,5 метри) Пізанська вежа не впаде протягом принаймні наступних 300-т років. В кінці 2001 року пам'ятку знову відкрили для відвідувачів.
А почалось все у серпні 1173 року. Тоді Піза була одним з найбагатших міст Європи і дзвіниця мала стати вражаючою архітектурною спорудою. Проте, після зведення трьох поверхів будівельні роботи довелось зупинити: башта почала просідати, а грошей на перебудову не було.
Будівництво відновили через 95 років. Проте, у 1278 році його знову зупинили. На цей момент башта нахилилась майже на метр. У 1370 році всі будівництво все-таки завершили, і, незважаючи на явні інженерні прорахунки, Пізанську башту оголосили архітектурним шедевром, подивитись на який приїжджали охочі з від усього світу.
Башта продовжувала падати – у 1550 році вона нахилилась на чотири метри. Спроба укріпити фундамент у 1838 завершилися тим, що башта нахилилась ще на кілька сантиметрів.
Лише у наші часи фахівці з'ясували, що башта падає, через підземну річку.
Як писав раніше інформаційний портал "Знай.ua", користувач соцмереж із ніком Імгур потролив тисячі туристів, які щодня роблять однакові фото біля Пізанської вежі.