Кількість підроблених гривневих банкнот цьогоріч знизилася. Зараз на 1 млн купюр припадає 3 підробки. Минулого року було 48, повідомляють у Нацбанку.

Там пояснюють зміну статистики посиленим контролем підроблених грошей, введенням нової 100-гривневою банкноти минулого року. Вона має посилений захист від підробок.

100 гривень, як 200 і 500, підробляють найчастіше, помітили спеціалісти НБУ.

"Нові сотки ще не стали масовими, тому їхня система захисту ніяк не впливає на показники підробки. Основною причиною зменшення підробок є збільшення грошової маси в обігу. Не таємниця, що НБУ за останні два роки запустив друкарський станок і став більше випускати купюр. Щоб це було не так помітно, в обіг пустили новенькі банкноти 2013-2014 року. Переважно 10 і 50 гривень. Тому, думаю, грошової маси у нас стало більше. Через це відсоток підробок і менший", - пояснює "Знай" Володимир Марченко із компанії AFS

Другою причиною зменшення підробок, на його думку, є стабілізація військового конфлікту на Донбасі.

Популярні новини зараз

Українців закликали не відкладати на завтра: можна подати заяву на пенсію за лічені хвилини

Травень буде дуже важким для українців, але 2 знакам Зодіаку пощастить: хто ці щасливчики

Платіть по 700 грн за світло або живіть без нього: українців ставлять перед фактом

Як відмовитися від отримання повістки, щоб вам за це нічого не було

Показати ще

"Зараз наші правоохоронці контролюють там ситуацію. Банки на окупованій території не працюють. Ще 2014-2015 року це було основне джерело підробок. Терористи захопили заводи для вироблення акцизних марок і підробляли там гривні. Через банківські відділення на Донбасі вводили такі гроші в державну банківську систему", - каже фахівець.

Читайте також Серед нових "п'ятисоток" буде багато підроблених - експерт

За його словами, кількість підробок зменшилося і через знецінення гривні. Фальшивомонетчикам стало невигідно підробляти гривні.

"Якщо ще в середині 2000-х найпопулярнішою купюрою для підробки була "двадцятка" через погану систему захисту, то зараз вже ні. За неї нічого не купиш. Більшість шахраїв зараз намагається підробляти євро і долари. Захист цих банкнот приблизно такий, як і гривень, а купити за них можна більше", - пояснює.

Нагадаємо, за статистикою Нацбанку, на одного українця припадає всередньому 66 банкнот і 272 монети.