З березня заклади професійно-технічної освіти почнуть фінансувати. Минулого тижня Верховна Рада виділила 998 млн. грн. на утримання профтехучилищ, академій і коледжів. З початку 2016 року на ці заклади освіти перестали виділяти гроші, оскільки за статтею 27 закону "про децентралізацію" та держбюджету, на заклади професійно-технічної освіти мають виділяти гроші із місцевих скарбниць.

У Міносвіти припускають, що державних коштів на фінансування спеціалізованої освіти бракуватиме й надалі, тому пропонують місцевій владі залучати до інвестицій у цю галузь приватний бізнес. Зокрема про це говорив В'ячеслав Супрун, директор департаменту професійно-технічної освіти Міносвіти.

"Не можна так вчиняти із профтехучилищами. Ніякий бізнес і місцеві бюджети не мають виділяти гроші на ці заклади освіти. Такі експерименти можуть призвести лише до катастрофи у професійній освіті України. І так зараз ці ПТУ тримаються лише на професіоналізмі й ентузіазмі викладачів. Матеріально-технічної бази немає, ремонтів ні в гуртожитках, ні в корпусах давно не робили. Якщо влада зволікатиме й далі з фінансуванням, можна втратити кадри, які є", - розповідає "Знай" Станіслав Ніколаєнко, колишній міністр освіти "України".

Читайте також Рада виділила ПТУ майже мільярд гривень

Передача утримання закладів профтехосвіти є ненадійним джерелом надходжень. Оскільки дохідність більшості вітчизняних компанії зараз залежить від курсу й економічного стану в країні, то час від часу можуть виникати перебої у фінансуванні освіти.

Популярні новини зараз

Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію

Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше

Потрібна повна заміна: Vodafone нагадав важливе правило для 4G

Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"

Показати ще

"На училища, академії, коледжі має виділяти гроші виключно держава. Право на освіту записано в Конституції, тому саме держава його й має забезпечувати, а не бізнес, батьки чи ще хтось. Не треба забувати, що саме ці заклади освіти беруть до себе 75 відсотків дітей-сиріт. Навчають їх спеціальності, дають житло і стипендію. Експерементуючи із училищами, можна просто зробити цих дітей маргіналами й позбавити майбутнього", - пояснює фахівець.

Нагадаємо, що кожного року вітчизняні заклади професійно-технічної освіти випускають 150-160 тис. спеціалістів. Із них - 50 тис. фахівців для промисловості, 24 тис. - для будівництва, 18 тис. - для сфери транспорту і зв'язку, 9 тис. – для легкої промисловості, 30 тис.- для громадське харчування, 11 тис.- для сфера обслуговування.