Помічник держсекретаря США Вікторія Нуланд під час свого візиту до України анонсувала швидке прибуття в Україну свого шефа - державного секретаря США Джона Керрі. Портал "Знай" проаналізував, що можна очікувати Україні від цього візиту і якими можуть бути наслідки. Як виявилося - найрадикальніші.

На думку політолога, директора соціологічної служби "Український барометр" Віктора Небоженка, Джон Керрі приїде в Україну не раніше, ніж президент США Барак Обама проаналізує результати зустрічі в Ганновері з політичним керівництвом Європи (24 квітня пройшла неформальна зустріч глав країн Європи, де було поставлено питання про Україну, - Ред.).

"Мета візиту Керрі, безумовно - зупинити збройний конфлікт на сході України. Я не думаю, що Керрі зараз буде займатися виборами, корупцією, екологією чи іншими проблемами нашої країни. Все буде впиратися в те, яким чином заморозити збройний конфлікт з Росією. Це і буде його головною метою, а для цього Керрі необхідно розуміти, що конкретно відбувається в Україні", - зазначив політолог.

У свою чергу, політичний експерт, керівник аналітичного Центру "Третій сектор" Андрій Золотарьов впевнений, що Вікторія Нуланд зазнала невдачі під час свого візиту в Україну, і тепер США змушені підтягнути "важку кавалерію".

"З огляду на специфіку позиції Керрі по Мінським домовленостями, США і далі будуть активно домагатися виконання всіх пунктів по Мінську. Держсекретар є фігурою більш вагомою, ніж його помічниця Нуланд, тому саме йому Вашингтон довірить переконати українське керівництво перестати грати в свої ігри. Адже вже за першими результатами роботи коаліції можна бачити, що з голосами будуть проблеми", - розповів політолог.

Популярні новини зараз

Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа

Десятки тисяч українців залишилися без "броні" від мобілізації: за які порушення призиватимуть

Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо

Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу

Показати ще

Нагадаємо, що згідно з Мінським угодами, в країні повинна була бути докорінно змінена ідеологія держави і інформаційна політика. Україна обіцяла піти від конфронтації в сторону консолідації і компромісу, але цього не сталося.

Читайте також: Керрі звинуватив Росію в загибелі жінок і дітей в Сирії

"А не сталося це в силу різних причин, і в даний час Петро Олексійович (Порошенко, - Ред.) опинився у становищі гірше губернаторського, оскільки це може обернутися ескалацією ситуації не тільки на Донбасі, а й досить потужною політичною кризою всередині країни, оскільки партія війни звинуватить його в зраді національних інтересів. Так що Петру Олексійовичу потрібно було не пам'ятники Леніну валити, а ділом займатися", - зазначив експерт.

У підсумку український уряд сам себе загнав у кут, адже для того, щоб продемонструвати самостійність внутрішньої політики, ресурсів немає і не буде.

"А для того, щоб вирулити з проблемної ситуації, необхідні такі вагомі політичні фігури, як Керрі, який в змозі говорити з позиції сили не тільки з Петром Олексійовичем або Юлією Володимирівною, але і з іншими політиками, які дотримуються іншої позиції щодо імплементації Мінських угод", - підсумував Андрій Золотарьов.

Так що візит Керрі обіцяє принести відчутні зміни в життя нашої країни. Які саме - подивимося.

Юлій Александрович