Дорожні служби повинні компенсувати ремонт автомобіля, якщо він зламався через потрапляння в ями, вважає автомобільний юрист Богдан Глядик. За його словами, вимагати компенсації за пошкодження автомобіля може кожен водій.

"Ремонт підвіски середньостатистичних автомобілів може обійтися дорожче 3-5 тисяч гривень. Кожен водій вже заплатив дорожній збір, що включений до вартості пального, тому не має ще й платити за ремонт не з власної вини", - вважає юрист.

Після пошкодження автомобіля у вибоїні він радить викликати поліцію, щоб вона зафіксувала причину поломки та описала суть пошкодження.

"Крім цього, потрібно зняти на фото та відео дорожню вибоїну та зіпсовану деталь свого авто. Ухабину краще знімати біля якогось предмета. Це може бути сигаретна або сірникова коробка. Так будуть зрозумілішими пропорції ями і масштаби", - пояснює Богдан Глядик.

Він радить контролювати роботу поліції й вимагати від них документ, у якому буде описано суть пригоди.

Популярні новини зараз

Чергуватимуть представники ТЦК: де українцям тепер можуть вручити повістку

Зміни у тарифах: мобільний оператор Lifecell зробив важливе оголошення

Як відмовитися від отримання повістки, щоб вам за це нічого не було

В Україні сигарети, алкоголь та паливо продаватимуть за новими правилами: що зміниться

Показати ще

"Вони зобов'язані скласти адміністративний протокол за статтею Адміністративного кодексу номер140. Саме ця стаття передбачає притягнення до відповідальності тих осіб, які відповідають за стан дорожнього покриття. Власник пошкодженого автомобіля їде на СТО й там бере документ , де вказані пошкодження і вартість їх усунення", - пояснює юрист.

Читайте також Стипендію для студентів можуть відмінити

За його словами, потрібно із цим документом і протоколом поліції звернутися до дорожньої служби із проханням компенсувати витрати. Якщо там відмовлять, подати до суду.

"Вигравши справу, можна компенсувати витрати на правову допомогу. В Україні юристи беруть за супровід таких справ від 100 гривень", - каже Богдан Глядик.

Нагадаємо, українські дороги входять у "десятку" найгірших у світі, за даними Світового економічного форуму. Найкращими визнано шосе Франції, Об'єднаних Арабських Еміратів і Сінгапуру.