Інфляція в Україні може сягнути до кінця року 20%. Через це вартість більшості товарів зросте, вважають фінансисти. У консалтинговій компанії AFS не впевнені, що до кінця року вдасться зупинити швидкі темпи знецінення гривні.

"Раніше прогнозували інфляцію на рівні 8-12%. Можливо, і реально було б досягнути такого рівня, але якби не було подорожчання тарифів на комунальні послуги. Після хвилі підняття цін на газ, воду, опалення до кінця року інфляція може сягнути навіть більше 20%", - вважає Володимир Марченко, аналітик компанії AFS.

Цього тижня у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі повідомили, що у другій половині 2016 року в Україні очікують зростання цін. Причиною є прискорення інфляції. Пояснюють такий стан речей тим, що погіршилися очікування представників бізнесу, а також багато підприємств у собівартість своїх товарів заклали ризики, які можуть виникнути через курсові коливання.

"Очевидно у профільному міністерстві не захотіли брати на себе відповідальність за штучно занижені показники інфляції і цим повідомленням натякнули, що не все так добре. Та це й не дивно. Адже для вітчизняного й іноземного бізнесу поганим сигналом є те, що Міжнародний валютний фонд затягує із кредитом. Це означає, що у нашої економіки існують проблеми. Також не сприяє зниженню інфляції й війна на Донбасі. Через те, що міжнародна спільнота затягує вирішення цього питання економічні проблеми в Україні зростають. Міжнародні корпорації бояться йти до нас. Вони не хочуть втрати свої гроші через бойові дії. Та й корупція, ні жаль, продовжує процвітати", - пояснює спеціаліст.

Читайте також 4 ознаки того, що ваш банк скоро закриють

Популярні новини зараз

Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків

Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно

"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації

Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція

Показати ще

До збільшення темпів інфляції призводить і непродумана політика уряду стосовно соцвиплат і підняття зарплат, вважає експерт.

"Так, мінімальні зарплати в нас на дуже низькому рівні. Однак, піднімаючи їх, уряд погіршує еономічну ситуацію. Адже збільшує обсяги гривневої маси. Через це наша національна валюта дешевшає", - пояснює Володимир Марченко.

Нагадаємо, минулого місяця в Нацбанку повідомили, що до кінця року обсяги грошової маси в Україні виростуть до 80 млрд грн.