Нещодавно, в черговий раз суттєво зросла ціна на електрику та газ. Скільки відтепер коштуватиме опалення невеличкого будинку вже цієї осені - важко навіть уявити, мова йде про тисячі щомісяця. Дніпропетровські "кулібіни" запропонували спосіб, за якого можна використати сміття та харчові відходи для створення тепла у оселі.
Кореспонденти порталу "Знай" дізнались, як "скрутити дулю" нафтогазовим корпораціям за версією Максима Сороки. Своїм методом він та його команда активно ділиться під час майстер-класів на фестивалях по всій Україні, зокрема столичному "ГОГОЛЬФЕСТУ" та фестивалю ядерного стресу "Реакція".
"Ми продемонстрували прості та дешеві (десь 200 грн) конструкції пресів, які дозволяють у "домашніх" умовах робити альтернативне паливо із різноманітних рослинних відходів – від ошурків та подрібнених качанів кукурудзи до опалого листя і буряну з власної альтанки", - розповів поборник енергонезалежних технологій.
За його словами, деякі учасники майстер-класів за минулу осінь "набрикетували" собі альтернативного палива хто на 2 тижні, а хто і на увесь грудень. Тобто за декілька місяців реально забезпечити себе на всю зиму, без значних фінансових вкладень.
Читайте також: Встановлення газових лічильників саботують через корупцію в тарифах
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
Технології не потребують великих інвестицій та легко поєднуються із вечірнім відпочинком та легкими фізичними вправами. Хлопці жартують, що винайшли "енергонезалежний фітнес по-українськи".
Рецепт простий: береться 1 кг макулатури (бажано усякої політичної джинси – щоб хоч якась з неї була користь), замочується у воді на добу, далі ретельно перемішується. Рідка однорідна маса додається до 10-30 кг подрібненої рослинної сировини, брикетується підручними засобами, сушиться і паливо готове до використання.
Дніпропетровські екологи не проти інших альтернативних джерел енергії, на кшталт енергії сонця та вітру. Проте, це неактуально, коли "надворі мінус 15 і "хмарно з проясненнями". Люди наразі запасаються котловими агрегатами та розмуровують пічки, щоб топити дровами і агропілетами. Вартість яких через попит зросла за останній рік майже на 100%.
Нагадаємо, глобально, в українській структурі споживання енергії власного домогосподарства за останні 10-15 років відбулась реструктуризація. Наслідком короткострокових енергетичних стратегій країни став переважний перехід на газ та вугілля.
Останні 3 роки показали помилковість рішення - власного газу не вистачає, а купувати у "сусіда" - не у інтересах України, вугілля фактично не має і купувати його у "сусідів" теж не вигідно. Вартість же професійного обладнання для виготовлення паливних пілет коштує 2,5-3,0 тис. дол. США і не окупається, навіть якщо "скинутись усією вулицею".