Протягом минулого тижня курс гривні стабілізувався. Однак після різких заяв керівництва МВФ про відсутність реформ в Україні долар в обмінниках протягом останніх двох днів подорожчав на 20 копійок. Протягом останніх двох місяців притік валюти від заробітчан і бізнесу в Україну скоротився на 12%. Наприклад, 2014 року з Польщі перерахували 6 млрд. євро, минулого — 5.

"Проблема в тому, що зараз діють жорсткі обмеження банків. Не можна за раз зняти всю суму депозиту, при обміні валюти беруть податки. Багато фінустанов ненадійні, тому люди якщо й переказують кошти, то не через фінансову систему", - пояснює "Знай" економіст Олег Соскін.

За його словами, зараз з кожним місяцем падіння української економіки пришвидшується.

"Ми живемо за кредитні кошти. Реформ ніяких немає, а видатки ростуть. Потрібні кошти на субсидії, на оплату праці військових. Тому наша влада вдається до видруку нічим не підкріплених купюр. Через цю емісію вартість гривні падає. Долар дорожчає", - пояснює фахівець.

Читайте також Через великий видобуток нафти її ціна знижуватиметься до 25 доларів - експерт

Популярні новини зараз

Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе

Потрібна повна заміна: Vodafone нагадав важливе правило для 4G

Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі

Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо

Показати ще

На його думку, ситуацію міг би змінити уряд професіоналів, який ніколи не був пов'язаний із корупційними схемами.

"Потрібно відмінити всі обмеження НБУ. Зменшити податки для фізосіб, що зберігають на рахунках великі суми. Це допоможе привабити іноземних інвесторів і наших заможних людей до капіталовкладень. Вони не будуть змушені ховати гроші", - пояснює фахівець.

Він вважає, що фінансування бюджетників варто скоротити на третину.

"Це не означає, що слід знизити всім зарплати. В перше чергу, потрібно позбутися цілих департаментів і установ, які створювали ще під вимоги радянської системи. Головним завданням влади має бути забезпечення підприємницької діяльності й заробітків. На декілька років, аби стимулювати розвиток економіки можна ввести в обіг валют долар. Якщо він ходитиме на рівні з гривнею, попит на ці валюти урівноважиться. Не буде різких перепадів у вартості валют. За два роки ситуація може істостотно виправитися. Таке практикують країни, політика яких спрямована на притік інвестицій", - говорить Олег Соскін.

Нагадаємо, міністр фінансів Наталія Яресько минулого тижня повідомила, що Міжнародний валютний фонд на деякий час припинить фінансування України, якщо депутати Верховної Ради проголосують за відставку Кабміну.