Катастрофічна ситуація із наповненням пенсійного фонду може призвести до того, що замість пенсій через рік-два в Україні введуть персональну пенсійну допомогу. Вона буде в районі теперішньої мінімальної пенсії, вважають в консалтинговій компанії AFS.

"Джерела для наповнення Пенсійного фонду не знайшли. А тим часом його дефіцит зростає. З нашими підрахунками, через 5 років дефіцит становитиме близько 300 мільярдів гривень. Це непідйомна сума для України. Тому уряду прийдеться вдаватися до непопулярних заходів", - пояснює порталу "Знай" аналітик Володимир Марченко.

Вчора міністр соцполітики України заявив, що зараз дефіцит Пенсійного фонду - 145 млрд грн.

"Якщо у 2014 році дефіцит пенсійного фонду становив 80 млрд грн і вирішувалось питання як його покрити, то було прийнято рішення оподаткувати пенсії. Це дало 1,800 мільярдів. Через рік прийняли рішення знизити ставку єдиного соціального внеску з 38% до 22%", - сказав Андрій Рева.

Читайте також За останні два роки влада не знизила жодного податку для бізнесу

Популярні новини зараз

ПриватБанк зарахує на карти українців від 250 до 25 000 гривень: кому пощастить

Друг президента Зеленського Жека Кошовий зізнався, як "виживає" на 2 тисячі баксів у місяць

Комунальники готуються запровадити новий тариф: яка платіжка збільшиться майже на 40%

Уникнути повістки вже не вийде: ТЦК перевірятимуть українців за новими правилами

Показати ще

За його словами, зменшення єдиного соціального внеску не вплинуло на вивід зарплат із тіні на великих підприємствах. А отже, надходження до Пенсійного фонду не збільшилися.

"Основна проблема в тому, що влада за два роки не спромоглася на справжню пенсійну реформу. Те, чим займався Розенко в уряді Яценюка, було фікцією зміни пенсійної системи. Такий великий дефіцит — є результатом бездіяльності", - говорить порталу "Знай" економіст Борис Кушнірук.

На його думку, ситуацію з дефіцитом у Пенсійному фонді можна виправити завдяки впровадження триступеневої пенсійної системи.

"Те, що запропонував минулий уряд — це збереження старої пенсійної системи під соусом нової. Адже в класичному варіанті триступеневої системи є державне пенсійне забезпечення, недержавне і накопичення людини. У вітчизняному варіанті реформи йдеться про створення другого пенсійного фонду. Також пропонують зберегти різноманітні фонди з нещасних випадків, оздоровлення тощо. Звісно, що за такого підходу коштів завжди бракуватиме", - пояснює економіст.

Нагадаємо, що Нацбанк збирається зняти пенсійний збір із купівлі й продажу іноземної валюти. За спостереженнями регулятора й Кабміну, пенсійний збір суттєво не вплинув на наповнення Пенсійного фонду.